Aj hokejová extraliga bude na súkromnej káblovke

Aj slovenskú hokejovú extraligu bude vysielať súkromná televízia. (Autor: TASR)
Vojtech Jurkovič|4. okt 2010 o 17:47

Nelichotivá finančná situácia v Slovenskej televízii ochudobní koncesionárov o tradičnú ponuku hokejovej extraligy. Tá bude podobne ako futbalová iba v ponuke súkromnej káblovej televízie. Za poplatky.

Nelichotivá finančná situácia v Slovenskej televízii ochudobní koncesionárov o tradičnú ponuku hokejovej extraligy. Tá bude podobne ako futbalová, iba v ponuke súkromnej káblovej televízie. Za poplatky.

BRATISLAVA. Koncom týždňa zástupcovia Slovnaft extraligy podpíšu zmluvu so súkromnou káblovou televíziou. Pre SME to potvrdil predseda predstavenstva spoločnosti Pro­Hokej Maroš Krajči: „Naozaj sme veľmi blízko k definitívnej dohode. Projekt vyzerá sľubne, pomôže našim klubom."

Nebude to Digi Sport, čo vysiela futbal, Sport 1 a 2, ktorý je už v našich zemepisných šírkach zabehanejší. Slovenskú extraligu prostrednícvom neho uvidia aj v Česku, Maďarsku i Rumunsku, čo uvíta nepochybne jej generálny sponzor. Zo strany STV údajne vyšla ponuka na vysielanie našej extraligy za symbolické jedno euro.

Rozpor okolo ponuky

Vedúci Hlavnej redakcie športu v STV Jozef Foltýn naopak tvrdí, že hokejisti vlastne ani nechceli rokovať. „Dávali si nereálne podmienky. Preto sme sa rozhodli, že hokejovú extraligu vysielať nebudeme. Napokon, vieme, že hokejisti sú už dohodnutí so súkromnou televíziou. V našej ponuke ostáva zámorská NHL i ruská KHL, ktoré dokopy stáli oveľa menej než slovenská extraliga," povedal Foltýn. Spresnil, že k zazmluvneniu NHL a KHL do konca sezóny chýbajú len formality.

Šéf športu STV upozornil, že slovenská hokejová reprezentácia sa na jej obrazovkách objaví až počas svetového šampionátu v Bratislave a Košiciach.
„Žiadne prípravné zápasy nebudeme vysielať. Nenastane analógia s futbalom, že nás atraktívne kvalifikačné duely motivovali k ich vysielaniu. Prípravné zápasy hokejistov, napríklad s Rakúskom, sa s tým nedajú porovnávať," dodal Foltýn

STV chce normálne pomery

Šéf športu netají, že Slovenská televízia v súčasnosti zápasí s finančnými problémami. „Na druhej strane musíme uviesť do normálu pomery, ktoré boli v minulosti neúnosné, až hraničiace so zdravým rozumom."

Na ilustráciu uviedol príklad z minulých marketingových zmlúv, keď spriemerovaná cena jedného prenosu z futbalovej Corgoň ligy bola 38 ­tisíc eur. Na porovnanie STV napriamo zaplatila za jeden zápas futbalových MS v Afrike len 17 800 eur.

Súvisiace články