Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Aj Galko by rád vedel, kde bola chyba

Jaroslav Galko. (Autor: veja)
Bohuslav Matia|Publikované 13. mar 2016 o 23:00

V priebehu jedného týždňa ukázali futbalisti FC VSS Košice dve tváre.

V priebehu jedného týždňa ukázali futbalisti FC VSS Košice dve tváre, minulú nedeľu sa blysli na domácom ihrisku parádnym výkonom proti Bardejovu a o niekoľko dní na to ich postihla hotová katastrofa na Liptove. Prehra rozdielom triedy, aj keď hrali proti tretiemu tímu tabuľky, je trošku zahanbujúca.

KOŠICE. Kde sa stala chyba? To sme sa opýtali trénera žlto-modrých Jaroslava Galka.

„To by som aj ja rád vedel, kde bola chyba. Ťažko sa mi to vysvetľuje, prečo sme odohrali v priebehu jedného týždňa takéto dva úplne rozdielne zápasy. Duel s Bardejovom zvládneme vo veľkom štýle, vyhráme 4:1, a vzápätí takým istým rozdielom prehráme. My sme prehrávali už cestou tam, na Zelenom dvore... A pritom vôbec nebol dôvod na to, aby chlapci išli do Liptovského Mikuláša v nejakej zlej psychickej pohode, práve naopak, po výbornom výkone a víťazstve nad Bardejovom mali byť dobre naladení. Niežeby sme nechceli, nehrali sme ani odovzdane, ale jednoduchý futbal s nakopávanými loptami, aký hrali domáci, na nás platil. My sme sa snažili hrať kombinačne, ale nedarilo sa nám to, lebo hráči súpera nás dobre napádali, svojou bojovnosťou nám nedovolili kombinovať. Aj napriek tomu sme sa v prvom polčase dostali do niekoľkých dobrých príležitostí. Mukendi po kvalitnom centri Mikiho Tótha dal dokonca aj gól, ale asistent rozhodcu odkýval ofsajd. Mukendi mal tutovku aj v poslednej minúte prvého polčasu, ale trafil iba obrancu ležiaceho pred prázdnou bránou.“

Iba brankár Kello

Po prestávke sa však diali veci. „Najskôr sme dostali nešťastný gól zo štandardky, keď Kubena trafil v múre neviem či nášho hráča alebo spoluhráča, od ktorého sa lopta odrazila na opačnú stranu, ako išiel náš brankár Majo Kello, a dokotúľala sa do brány. A domáci dostali krídla. Ďalší gól prišiel po rohu, keď boli hráči súpera v našej šestnástke vo väčšom počte, a vzápätí po nedorozumení nášho stredového hráča s obrancami išiel sám na brankára Kella jeden zo súperových útočníkov, Majo sa mu vrhol pod nohy a zachytil ho, takže jedenástka to asi bola. Majo uvidel červenú kartu a my sme dostali z pokutového kopu tretí gól,“ skomentoval Jaroslav Galko gólový film nešťastného zápasu s Liptovským Mikulášom.

Z mužstva, ktoré vybehlo na Liptove v rovnakej zostave ako pred týždňom proti Bardejovu, nebolo veru koho chváliť.

„Azda práve Mariána Kella, ktorý pôsobil v bráne sebavedomým dojmom, dobre lopty rozohrával, upokojoval mužstvo. Viac som čakal od stredových či ofenzívnych hráčov, Paliho Jurča či Kamila Karaša, ale aj od Šingiho (Petra Šinglára – pozn.) alebo Lukáša Janiča, od hráčov, ktorí majú ligové skúsenosti. Je to krutá prehra a veľké sklamanie, ale aj takéto facky vo futbale dostanete, treba sa zo všetkého oklepať.“

Starosti pred pohárom

Pred pohárovým zápasom s Trenčínom to asi mužstvu na psychike nepridá.

„Našou prioritou je liga, v pohári môžeme len prekvapiť, zvlášť keď hráme s najlepším mužstvom najvyššej súťaže. Dúfajme, že Marián Kello bude mať trest len na jeden zápas, ale v pohári nám bude chýbať aj Dalibor Takáč, ktorý má v ten deň ústne maturitné skúšky. Menšie zdravotné problémy má aj Mukendi, takže momentálne máme len šestnásť hráčov do poľa,“ má tréner Galko pred náročným pohárovým duelom s Trenčínom veľké starosti.

Autor: Bohuslav Matia

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.