Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Aj dvaja Spišiaci

Sportnet|Publikované 19. aug 2008 o 22:00

SP. NOVÁ VES. Cez víkend odohrala slovenská basketbalová reprezentácia dva prípravné zápasy s Portugalskom (79:70) a Holandskom (69:80) pred

kvalifikáciou na majstrovstvá Európy. V reprezentačnom drese sa objavili aj dvaja odchovanci spišskonovoveského basketbalu - Vladimír Hovaňák a Igor Pešta. Len na pripomenutie, trénuje ich ďalší Novovešťan Milan Černický.

"Spokojný som tak na polovicu. S Holandskom sme druhý zápas prehrali, ale nebol to až tak ťažký súper. Boli to naše prvé stretnutia s reprezentáciou. Myslím si, že sme sa ukázali v dobrom svetle. Celá príprava bola veľmi dobrá, zvlášť, keď som trénoval v prostredí, ktoré veľmi dobré poznám. Podmienky a tréningy boli super. Na budúci týždeň máme s reprezentáciou v pláne turnaj na Ukrajine, už sa teším na 10. september, keď sa v kvalifikácii na ME proti Švédsku predstavím opäť na spišskonovoveskej palubovke," povedal Hovaňák, ktorý sa už na novú sezónu pripravuje v Banskej Bystrici.

Z extraligového klubu Spišiakov po odchode Hovaňáka do Bystrice bol prakticky v "repre" len Igor Pešta. Publikum však nerozlišovalo klubovú príslušnosť a Vlado s Igorom vždy zožali pri každej vydarenej akcii mohutný aplauz. "Hoci som toho veľa nehral, som spokojný. Trošku bola tréma pred domácim publikom v reprezentačnom drese. Škoda nevydareného druhého zápasu. Holanďania ťažili z výškovej prevahy, no prehrali sme si to aj nevyužitými trestnými hodmi," skonštatoval Pešta.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.