27.

Adam Žampa

Slovensko

+ 4,76 s

ALTA BADIA. Nórsky lyžiar Lucas Braathen zvíťazil v nedeľnom obrovskom slalome prebiehajúcej sezóny Svetového pohára v talianskej Alta Badii.

Len o dve stotiny sekundy za ním zaostal krajan Henrik Kristoffersen a pódium doplnil líder celkového poradia Marco Odermatt (+0,10 s).

Slovák Adam Žampa obsadil 27. miesto s mankom 4,76 sekundy. V porovnaní s umiestnením v prvom kole si tak polepšil o dve priečky.

Braathen predviedol dravú jazdu a stratil len v prostrednej strmej časti trate. V prvom kole obsadil tretie miesto a mal o 73 stotín horší čas ako Žan Kranjec, ktorému druhé kolo nevyšlo a obsadil piate miesto.

"Je to úžasné, ako dieťa som chodil do Alta Badie a sú to asi najdôležitejšie a najlepšie preteky vo Svetovom pohári. Budem si to pamätať navždy. Víťazenie je ako droga, chcete stále viac," uviedol pre Eurosport.

V nedeľu zaznamenal štvrté víťazstvo v kariére a druhé v sezóne.

Vedúcu pozíciu v celkovom hodnotení i v disciplíne si udržal Odermatt, ktorý figuroval po 1. kole až na deviatom mieste.

Na začiatku mal horší rozbeh, no v druhej jazde zaznamenal najlepší čas po Andorrčanovi Joanovi Verduovi. Ten obsadil dvanáste miesto.

Žampa si pripísal do celkového hodnotenia štyri body, nevyšiel mu úvod, keď zašiel príliš nízko na jednej z bránok a musel sa vracať.

Zvyšok trate už išiel na istotu a získal druhé bodované umiestnenie v tejto sezóne. Jeho brat Andreas obsadil v prvom kole 35. miesto a nepostúpil.