15. deň na OH: Bolt a spol. dosiahli skvelý rekord v štafete

Sportnet|11. aug 2012 o 00:15

Kanoista Hagara vybojoval vo finále C1 6. priečku, chodec Tóth dokončil 50 km trať ôsmy.

15. deň na OH, 11. augusta 2012:

23.40 Basketbalistky USA zaznamenali už piate olympijské zlato v rade. Vo finále zdolali Francúzsko hladko 86:50 - čítajte viac.

23.00 Nórske hádzanárky obhájili zlato z Pekingu. Vo finále si poradili s Čiernou Horou čítajte viac.

22.14 Jamajská štafeta na 4x100 m s finišmanom Usainom Boltom zabehla vo finále čas 36,84 s, čo je nový svetový rekord - čítajte viac.

Usain Bolt v cieli štafety 4x100 m. Foto - SITA/AP

21.59 Skvelý Brit Farah vyhral aj beh na 5000 m, Walcott z Trinidadu a Tobaga triumfoval v oštepe, Rusky berú zlato zo skoku do výšky aj behu na 800 m - čítajte viac.

21.25 Brazílske volejbalistky berú po výhre 3:1 nad USA zlaté medaily, navyše obhájili triumf z Pekingu - čítajte viac.

20.54 Austrálske basketbalistky majú bronz. V dueli o tretie miesto zdolali Rusko 83:74 - čítajte viac.

20.41 Český moderný päťbojár David Svoboda zvíťazil v individuálnych pretekoch Český moderný päťbojár David Svoboda zvíťazil v individuálnych pretekoch - čítajte viac.

19.32 Ruska Jelena Lašmanovová vyhrala chôdzu na 20 kilometrov v novom svetovom rekorde 1:25:02 h.

Slovenka Mária Czaková prišla do cieľa v čase 1:37:43 h na 53. mieste - čítajte viac.

18.55 Danku Bartekovú zvolili do komisie športovcov olympijského výboru - čítajte viac.

18.20 Slovenská chodkyňa Mária Czaková sa o 18 h postavila na štart pretekov na 20 km. Po štyroch kilometroch je na 59. mieste. Na čelo pretekov stráca už skoro dve minúty.

Oribe Peralta (č. 9). Foto - SITA/AP

17.51 Brazília síce v závere znížila na 1:2, ale na vyrovnanie už nedosiahla a tak sa zo zlatých medailí tešia Mexičania. Hridnom duelu je dvojgólový Peralta - čítajte viac.

17.32 Peralta druhým gólom posúva mexických futbalistov bližšie k zlatu. V 76. minúte vedú nad Brazíliou 2:0.

16.00 Futbalový turnaj mužov ponúka od štvrtej finálový zápas Brazília - Mexiko. Mexičania sa po chybe Rafaela ujali vedenia už v 28. sekunde. Sledovať ho môžete na Dvojke aj ČT 2.

15.07 Francúzska reprezentantka v horskej cyklistike Julie Bressetová získala na zlatú medailu v cross country. Števková skončila 21 - čítajte viac.

14.20 Slovenskej reprezentantke patrí v cross country priebežne 23. priečka. Preteky môžete sledovať na Eurosporte.

14:03 Po 12,4 km je Števková priebežne 24.

13:44 Horská cyklistka Janka Števková je v cross country priebežne na 25. mieste.

13.41 Matej Tóth obsadil vo svojej šiestej päťdesiatke v kariére na výbornom 8. mieste v čase 3:41:24 h - čítajte viac.

Slovák sa pre diskvalifikáciu Francúza Diniza posunul v celkovom poradí o priečku hore.

Miloša Bátovského klasifikovali na 48.

13.36 Rus Sergej Kirďapkin zvíťazil v chôdzi na 50 km v olympijskom rekorde 3:35:54 h. Striebro patrí Austrálčanovi Tallentovi. Číňan S´Tchien-feng získal bronzovú medailu.

13.19 Slovenský chodec Tóth sa posunul na deviate miesto.

13.14 Miloš Bátovský je na 40 km na 49. priečke.

13.05 Vedúci pretekár Sergej Kirdjapkin predbehol Mateja Tótha už po druhý raz o kolo. Medzitým rozhodcovia diskvalifikovali Guatemalčana Barronda, ktorý získal striebro na 20 km a aj dnes sa dlho držal na čele.

12.57 Na medzičase 10 km pred koncom je Matej Tóth už jedenásty. Vedie Rus Kirdjapkin, ktorý má na Slováka náskok už vyše tri a štvrť minúty.

12.05 Guatemalčana Jaime Quiyucha bol diskvalifikovaný, Matej Tóth sa tak posúva na priebežnú 13. priečku.

11.52 Priebežné výsledky chôdze na 50 km: Slovák Tóth je po polovici pretekov 14., na vedúceho Austrálčana Deakesa má stratu minútu a 24 sekúnd. Miloš Bátovský je 52., vedúca skupinka pretekárov ho už predbehla o kolo.

11.45 Prezident USA Obama sa teší, že v Londýne sú aj moslimské olympioničky. "Každú krajinu reprezentuje na olympijských hrách najmenej jedna žena, je to veľký úspech," povedal.

Desať najkrajších fotiek štrnásteho dňa OH

11.21 Chodec Tóth bol na medzičase po 15 km na 15. mieste, na lídra Ruska Bakulina stráca 46 sekúnd. Bátovskému patrí 55. priečka s takmer päťminútovou stratou.

11.16 Ivana Kmeťová obsadila v B-finále K1 6. miesto a celkovo skončila v tejto disciplíne štrnásta. Prvenstvo patrí Carringtonovej z Nového Zélandu - čítajte viac.

11.01 Kanoista McKeever získal zlato v K1 na 200 m - čítajte viac.

Ľubomír Hagara. Foto - SITA

10.55 Hagara skončil na výbornom šiestom mieste. Zlato berie Ukrajinec Čeban - čítajte viac.

10.52 Slovákovi patrí prvá dráha.

10.44 Kanoista Ľubomír Hagara sa o pár minút zúčastní A-finále C2. To nasleduje hneď po B-finále, ktoré má štart o 10.46 h.

10.22 Matej Tóth je na medzičase po 5 km na 17. mieste so stratou 8 sekúnd na lídra.

9.58 O desiatej sa začína chôdza mužov na 50 km aj s dvojnásobným slovenským zastúpením v podaní Tótha a Bátovského. Priamy prenos ponúka Dvojka a Eurosport.

8.23 Ďalší škandál na hrách, rozhodcovia nevedeli zmerať pokus kladivárke - čítajte viac.

00.05 - Americkí basketbalisti sa podľa očakávania dostali do finále, kde ich čaká v repríze pekinského finále spred štyroch rokov Španielsko - čítajte viac.

TIP Priebežne aktualizované výsledky zo všetkých olympijských športov sledujte na london2012.com.

Zo Slovákov sa počas záverečného olympijského víkendu na svoje preteky najprv postavia chodci Tóth a Bátovský, ktorí sa o 10 h vydajú na 50 kilometrovú trať, ich kolegyňa Czaková absolvuje od 18 h 20 kilometrový úsek.

Reprezentant v rýchlostnej kanoistike Ľubomír Hagara sa po úspešnom semifinále predstaví v C1 na 200 metrovej trati aj v boji o medaily. V osemčlennom A-finále (začiatok o 10.47 h) však medzi favoritov nepatrí.

Na vode si zasúťaží aj Ivana Kmeťová, ktorá sa zúčastní B-finále K1. To sa začína o 11.14 h.

V sobotu spozná svojho víťaza futbalový turnaj mužov, v ktorom sa stretnú reprezentácie Brazílie a Mexika (16 h), o medailové pozície sa hrá aj v ženskom volejbale, basketbale a hádzanej.

Usain Bolt môže získať tretie zlato na OH v Londýne, finále štafety na 4x100 m štartuje o 22 h.