2:0, 2:1, 0:0
Veľká Británia na MS v hokeji 2024
Veľká Británia

Fotogaléria (16)
Česko - Veľká Británia: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|18. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Česko - Veľká Británia.

PRAHA. Česko a Veľká Británia dnes hrali o 20.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Česko vs. Veľká Británia.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Arena v Prahe.

Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.
Fotogaléria zo zápasu Česko - Veľká Británia na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Česko - Veľká Británia na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
18.05.2024 o 20:20
Česko
4:1
(2:0, 2:1, 0:0)
60' minúta
Ukončený
Prehľad
Góly a asistencie: 3. Sedlák (Červenka, Krejčík), 5. Krejčík (Gudas, Červenka), 21. Sedlák (Červenka, Kaše), 33. Kaše (Sedlák, Červenka) – 23. Mosey (Kirk, O'Connor). Rozhodca: Pearce (CAN), Tscherrig (SUI) – Fuchs (SUI), Nikulainen (FIN). Diváci: 17 413.
Loučíme se s informací, že po dnešní výhře už je jasné, že Češi neskončí v základní skupině na čtvrtém místě. Ve čtvrtfinále by se tak měli vyhnout Švédsku, které zatím dominuje ostravské skupině (pokud ho samozřejmě někdo nepřeskočí).

Od nás je to z pražské arény vše, děkujeme za pozornost a těšíme se na počtenou u dalšího utkání. Dobrou noc.
Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Lukáš Sedlák (Česko) a Ben Bowns (Velká Británie).

Střely na branku: 45 – 15.
Čeští hokejisté si připisují pátou výhru na letošním mistrovství světa a se ziskem 15 bodů se znovu o bod vracejí na první místo skupiny A před Švýcarsko a Kanadu. Ve třetí třetině už gól nepadl, svěřenci trenéra Rulíka si šli za vítězstvím už od prvních minut. Čtyřmi asistencemi řídil vítězství 4:1 český kapitán Roman Červenka, dva góly a nahrávku zaznamenal Lukáš Sedlák, jednou se trefil a asistoval jejich spoluhráč z první lajny Ondřej Kaše. Útočník Martin Nečas při svém debutu na šampionátu nebodoval, odehrál ale bez jedné vteřiny 17 minut a byl se sedmi střelami nejpilnějším hráčem obou týmů.
Konec zápasu.
59:35
Fanoušci českého celku vstávají a skandují. Další české vítězství je téměř na dosah.
59:11
Pěknou kombinaci Čechů zakončil z levého kruhu Roman Červenka, puk přizvedl do ochranné sítě Liam Kirk.
58:42
Sedlákův pokus z levého kruhu vytěsnil britský strážce betonem.
58:16
Útočný výlet Davida Tomáška skončil střelou téměř od modré čáry, britský gólman má puk ve své moci.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby. Puk mají u sebe Češi.
57:39
Na opačnou stranu zavezl puk do pásma Matěj Stránský, hraje se zatím jen u mantinelu.
57:27
Sean Norris u levé tyče dorážel ránu Halberta od modré čáry, Dostál nakonec zasahovat nemusel.
56:57
Kombinaci čtvrtého útoku zakončoval Tomáš Kundrátek, další zákrok pro Bownse.
56:27
Národní tým se usadil v pásmu, zatím pouze krouží kolem britské klece.
55:16
Komerční přestávka.

Střely na branku: 41 – 14.
55:15
Nečas si nabruslil po pravém křídle, jeho střelu na bližší tyč Bowns chytá do lapačky.
54:03
Stránský míří z trestné lavice, Češi jsou kompletní.
53:36
Kirk menší chybičky Paláta při zpracování puku nevyužil, další britskou rozehrávku navíc zachytil Špaček a posílá puk k Bownsovi.
52:43
Flek s Beránkem vyhazují až za soupeřovu klc, odkud Britové začínají svoji další rozehrávku.
52:00
Už páté vyloučení Čechů v zápase, podruhé putuje na trestnou lavici Matěj Stránský (CZE), tentokrát za nedovolené bránění.
52:00
Dnešní utkání sleduje 17 413 diváků.

Dnešním dnem celková návštěvnost zápasů v halách pokořila hranici 500 tisíc diváků!

Rekord na světovém šampionátu drží rok 2015, kdy utkání v Praze a Ostravě navštívilo přes 741 tisíc pozorovatelů.
52:00

51:46
Stránský tak možná i proto zkoušel u druhé tyče najít Voženílka, puk k němu ale nedošel.
50:55
Po Palátově bleskové střele dorážel u brány Martin Nečas, jako by ale levá tyč a prostor u ní byl pro Čechy v posledních minutách zakletý.
50:07
Krejčík po přihrávce Špačka napálil stojící hráče před sebou. Ben Bowns měl štěstí, protože přes clonu nemohl nic vidět.
49:38
Kondelík zpoza branky našel u levé tyče Fleka, kterému se ale skulinku najít nepodařilo. Poté střílí Hájek, trefuje ovšem jenom rozhodčího, jenž ránu pukem těžce, ale statečně vstřebává.
48:28
Kubalík z téměř brankové čáry napálil levou část britské svatyně.
47:56
Palát mířil na bližší tyč, Bowns vyráží.
47:44

Střely na branku: 37 – 13.
47:44
Flek si klekl do střely Halberta, puk končí v ochranné síti.
47:30
Češi sice přišli o pásmo, nadále jsou ale na puku a stále aktivnější.
47:14
Krejčíkovu střelu od modré Britové zblokovali, Češi bojují o puk v rohu.
45:29
Puk neposlušně poskakoval mezi kruhy. Nakonec ho vyhrabal Kubalík, jeho střela ale na bránu nedoputovala.
44:56
Nyní se prosmýkl Nečas skrz obranu Britů a z pravé strany nahrával před bránu Palátovi. Ten v těžké situaci a bezprostřední blízkosti nedokázal puk nasměrovat za záda Bena Bownse.
44:07
Na elitní lajnu navazuje ta čtvrtá. Kondelík našel mezi kruhy Fleka, jehož rychlou přízemní střelu Britové zblokovali do rohu.
43:56
importantRoman Červenka se rozpřáhl z levého kruhu a s největší pravděpodobností se puk otřel o tyč!
43:27
První formace kombinuje v útočném pásmu, zatím se ale ke střele nedostala.
43:00
Česko obsadilo útočné pásmo a kombinuje.
41:53
Nečas chtěl střelou z pravé strany připravit dorážku pro Fleka, puk však sbírá soupeř.
41:26
Flek nyní posílá puk přes všechny čáry. Británie má posledních pár vteřin početní výhody.
41:02
importantFlek zachytil nahrávku Britů a předložil puk na pravou stranu Červenkovi. Toho skvěle zastavuje brankář Bowns!
40:54
Špaček zachytil nahrávku směřující před branku a posílá puk za Bownse. Půl minuta do konce početní výhody Britů.
40:32
Jakub Krejčík vyhazuje od levého mantinelu kotouč na opačnou polovinu kluziště, Češi střídají.
40:02
Češi začínají třetí třetinu v oslabení, do jehož konce zbývá ještě asi minuta a půl.
40:01
Začala třetí třetina.
Třetí třetina začne přibližně ve 22:03.
Střely na branku ve druhé třetině: 13 – 6.
Střely na branku celkem: 33 – 13.
Úspěšná vhazování ve druhé třetině: 8 – 9.
Úspěšná vhazování celkem: 18 – 17.
Česká reprezentace navýšila ve druhé třetině svoje vedení už po 36 vteřinách, když Roman Červenka nahrál v přečíslení Lukáši Sedlákovi, který dal svůj druhý gól v zápase. Britové pak sice ve 23. minutě v přesilovce zásluhou Evana Moseyho odpověděli, bez dvou vteřin o deset minut později však vrátil domácím tříbrankový náskok rovněž zásahem v početní výhodě Ondřej Kaše.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:41
Liam Kirk ani tentokrát proti Dostálovi neuspěl. Svůj pokus z levého kruhu zvedl lehce nad horní tyč.
39:28
Radko Gudas (CZE) při souboji za českou brankou držel jednoho z protihráčů, Britové budou hrát další početní výhodu.
39:27
Zaváhání Gudase při rozehrávce chtěl využít napadající Duggan, český gólman ale svoji tyč utěsnil.
39:05
Ohlášena poslední minuta druhé periody.
38:45
Přihrávku Seana Norrise na Roberta Lachowicze zastavil jeden z českých beků. Britům se nedaří dostat do útočného pásma.
38:02
Češi jsou zase na ledě v pěti, Stránský se vrátil z trestné lavice.
37:57
Dowd mířil z levého kruhu na bližší tyč, Dostál jeho záměr přečetl a ramenem puk vyrazil.
36:59
Beránek s Flekem už málem vyrazili do brejku, ani jednomu se ale nepodařilo zkrotit skákavý puk. I tak šetří pro Česko čas v oslabení.
36:34
Ben Lake se snažil otočit před Dostálem, jenže byl zabráněn a k pořádnému zakončení se nedostal. Zkoušel ještě procpat puk na svého spoluhráče.
36:04
Gudas hned po buly vyhazuje až k Bownsovi, Britové rozehrávají.
36:01

Střely na branku: 32 – 11.
36:01
Matěj Stránský (CZE) ani příliš neprotestuje, rozhodčí ho vylučují za podrážení.
35:11
Nečas připravil další šanci pro Ondřeje Paláta, který ale po jeho křižném pase trefil pouze blokujícího Moseyho.
34:47
Michal Kempný si trpělivě vylepšoval střeleckou pozici na vrcholu kruhů, nakonec ale mířil těsně vedle pravé tyče. Ruttovi při pokusu o dorážku přeskočil puk hokejku.
34:25
Kundrátkovi utekl kotouč, ujal se ho Cameron Critchlow, jenže moc daleko se s ním nedostal.
33:58
Critchlow na chvíli narušil českou rozehrávku, na útočné modré ale pouze nahodil puk zpátky do pásma. Češi to zkoušejí po druhé straně.
33:12
Voženílek to nyní vzal na sebe a od pravého kruhu mířil na vzdálenější tyč. Těsně ji minul.
32:55
Zakázané uvolnění Velké Británie.
32:15
goalČesko právě vstřelilo branku!
Česko poprvé v utkání a počtvrté na mistrovství světa využívá přesilovku. Svěřencům trenéra Rulíka zafungoval klasický trojúhelník s jedním hráčem čekajícím u tyče a druhým před brankou – roli prvního zastal po Červenkově pasu Lukáš Sedlák, v pozici druhého skóruje (podruhé v řadě) ONDŘEJ KAŠE. Asistence: Lukáš Sedlák a Roman Červenka.
32:04

Střely na branku: 28 – 11.
32:04
Na trestnou lavici putuje britský kapitán Robert Dowd (GBR), Češi si poprvé od poloviny první třetiny zahrají přesilovou hru.
32:04
Nečas dostal přesnou přihrávku na levý kruh, puk se mu ale po hokejce svezl, a zakončení tak nebylo úspěšné.
31:47
Češi kombinují v útočném pásmu, na ledě je s první formací Martin Nečas.
31:19
Britové za českou bránou podrazili jednoho z obránců, je ponechaná výhoda.
30:28
Do jednoho ze svých typických rychlých výpadů se rozjel Jakub Flek, poměrně svižně se s ním ale vrátili i britští obránci. Následně Kondelík hledal na levém kruhu Beránka, ten však prudký pas nezpracoval.
29:55
Hájek chtěl vyhodit puk odrazem od mantinelu, jenže puk po odrazu změnil směr a dostal se na hokejku Bretta Perliniho. Ten se ocitl téměř osamocen u české brány, Dostálovi přispěchala na pomoci obrana a akce Britů byla zažehnána.
29:35
Před brankou clonící Kubalík a Voženílek čekali připravení tečovat Kundrátkovo dalekonosné nahození. To se jim sice nepovedlo, Bowns ale i tak musel být v pozoru.
28:58
Ondřej Palát si najel k levému kruhu, odkud vyslal jedovku na britského strážce. Ben Bowns jeho pokus vyrazil ramenem.
28:10
Po Sedlákově hokejce sjel a spadl na led Nathanael Halbert, na faul od českého útočníka to ale nevypadalo. Rozhodčí souhlasí, hraje se dál.
27:57
Gudas vyslal pořádnou dělovku od modré čáry, lízla pravou tyč a odskočila k zadnímu mantinelu.
27:32
Červenka neudržel nohu před modrou čárou, Kaše tak vjel do útočného pásma v ofsajdu.
27:26

Střely na branku: 25 – 10.
27:22
Lachowicz využil nepřesné rozehrávky Čechů po pravé straně a okamžitě nahazoval na Dostála.
26:30
Puk nebezpečně poskakoval kolem branky Bena Bownse, obránce Nathanael Halbert ho nakonec odklidil mimo.
26:04
Ben Lake stejně jako v první třetině schytal nahození Jana Rutty a znovu to pro něj nebylo příjemné. Kotouč je ve středním pásmu, Češi jdou ale rychle do útoku.
25:23
Kirkovo nahození žádný z jeho spoluhráčů nezachytil, Češi posílají puk do středního pásma.
24:55
Dostál se snažil zachytit vystřelený kotouč do výšky do své lapačky. To se mu nepovedlo podle představ, nicméně puk se od jeho výstroje odrazil do bezpečí.
24:43
Britové se dopustili ofsajdu.
24:32
Beránek balancoval s pukem na útočné modré, nakonec poslal nahození na pravou stranu, kde ovšem kotouč získali Finové.
23:27
Nejdřív střílel z pravé strany Matěj Stránský, poté zkoušel u levé tyčky zasunout puk Voženílek. Bowns drží.
23:00
Nečas našel na pravém kruhu Davida Tomáška, ten si pokusil puk zpracovat s otočkou, ale nedostal se do zakončení a o puk vzápětí přišel.
22:17
goalVelká Británie právě vstřelila branku!
Šest vteřin po vyloučení Krejčíka přichází bleskový trest a snížení na 1:3. Liam Kirk našel z levého kruhu u pravé tyče úplně nehlídaného EVANA MOSEYHO, kterému pouze stačilo nastavit hůl a tečovat kotouč do sítě. Asistence: Liam Kirk a Ben O'Connor.
22:11
Britové mohou odpovědět na rychlý gól Lukáše Sedláka z úvodu třetiny.
Jakub Krejčík (CZE) nedovoleně bránil Camerona Critchlowa, proto míří na dvě minuty za katr.
22:00
Matěj Stránský se hezkou kličkou zbavil protihráče a nebezpečně zakončoval z mezikruží. Bowns odráží kotouč do rohu.
21:49
Dostál vyjel proti britskému vyhození a rychle rozehrává .
20:56
Kempného nahození tečoval mimo brankový prostor Nathanael Halbert. Měl ale namále, puk následně nebezpečně poskakoval kolem britského gólmana.
20:36
Češi po 36 vteřinách druhé třetiny zvyšují na 3:0! Roman Červenka ujel po pravém křídle do přečíslení dvou proti jednomu a předložil puk na levou stranu LUKÁŠI SEDLÁKOVI, před nímž už byla odkrytá klec. Asistence: Roman Červenka a Ondřej Kaše.
20:12
Puk skončil po nahození Britů po pravé straně obranného pásma na české střídačce, hra je přerušena.
20:01
Začala druhá třetina.
Druhá třetina začne přibližně ve 21:10.
Nová česká posila Martin Nečas odehrál v první třetině na ledě 5 minut a 24 vteřin a stihl na branku vyslat čtyři střely, nejvíce ze všech hráčů! Mezi útočníky odehráli více času už pouze Dominik Kubalík (5:31) a Jáchym Kondelík (5:40).
Střely na branku v první třetině: 20 – 7.
Vyhraná vhazování v první třetině: 10 – 8.
Češi vedou po první třetině nad Velkou Británií 2:0. Už tradičně měli svěřenci trenéra Rulíka velmi energický vstup do utkání a s podporou domácích fanoušků v zádech vedli už v páté minutě o dva góly. V čase 2:18 se podruhé na MS trefil Lukáš Sedlák, dvě minuty nato pak naopak poprvé na letošním šampionátu skóroval Jakub Krejčík. Češi měli i další šance, Britové zahrozili v podstatě pouze v přesilové hře v závěru periody.
20:00
První třetina skončila.
19:48
Červenka prudkým centrem hledal před brankou Sedláka, ten to však měl se zpracováním těžké.
19:41
Mark Richardson poslal puk na své spoluhráče, ti ho ale netečovali a navíc nebyli u něj dříve než česká obrana. Zakázané uvolnění.
19:31
Cameron Critchlow si myslí, že zakázané uvolnění by se pískat nemělo, rozhodčí ovšem neobměkčil. Půl minuty před koncem první třetiny buly po pravici Bownse.
19:24
Češi také přečkali oslabení a jsou kompletní.
18:57
Postup Britů po levé straně zastavuje ofsajd. Do konce jejich přesilovky zbývá osmnáct vteřin.
18:44
Evan Mosey znovu dorážel blízko české branky, jeho pokus z ostrého úhlu opět ztroskotal na Dostálovi.
18:27
Beránek lehl do střely O'Connora od modré čáry, puk pak sbírají Češi a vyhazují.
18:17
Kirkův pokus z pravého kruhu Dostál viděl a vytěsnil mimo svůj dohled.
17:54
Dowdovu ránu z levého kruhu dorážel na hranici brankoviště Evan Mosey, na pozorného Dostála však nevyzrál.
17:19
Martin Nečas začíná první české oslabení v zápase a hned po vyhraném buly odpaluje puk zpátky k britské bráně.
17:14
Vyloučení v týmu Česko, Britové tak mají možnost snížit. Ondřej Kaše (CZE) se totiž za brankou dopustil vysokou holí proti Samuelu Dugganovi.
17:14

Střely na branku: 18 – 3.
17:08
Evan Mosey přiletěl jako blesk po pravé straně a po otočce u levé tyče hledal u druhé tyče Roberta Lachowicze. Ten ale puk promáchl.
16:28
Krejčík si musel skákavý puk zpracovávat, k pořádné střele se tak dostal až Jan Rutta. Trefil ale brusle blokujícího Dowda.
16:00
Čtyři minuty před koncem úvodního dějství se fanoušci zvedli ze sedaček a začali poskakovat. Na ledě zatím dominuje český tým.
15:06
Stránský vybojoval v rohu puk a nahrával Kubalíkovi, kotouč nakonec skončil u Kempného, jehož ránu z levé strany likviduje Bowns.
14:38
David Tomášek číhal před bránou na přihrávku od zadního mantinelu, dočkal se jí, ale nesedla mu.
13:40
Červenka a spol. dál útočí. Zakončovali oba prozatímní čeští střelci – nejprve od modré Krejčík, o chvíli později z levého kruhu Sedlák.
13:23
Střela Jakuba Krejčíka od modré čáry se zamotala do bruslí Romana Červenky, který se tak nedostal k lepšímu zakončení.
12:43
Ruttovo nahození bylo po cestě několikrát tečováno, puk nakonec u levé tyče dorážel Flek. Na britskou bránu ale nedoputovalo.
12:17

Střely na branku: 15 – 2.
12:17
Beránek hledal mezi kruhy jednoho ze svých spoluhráčů, hru pak přerušuje ofsajd, do kterého vjel Michal Kempný.
11:38
Britové ustáli oslabení a jsou znovu v plném počtu.
11:31
Nečas výborným křižným pasem vybídl ke střele z pravého kruhu Paláta, ten trefuje brankáře Bownse.
11:05
Evan Mosey nyní obětavě skočil po puku a dostal ho z pásma, pár jeho spoluhráčů tak může vystřídat.
10:52
Z voleje střílel z pravého kruhu Ondřej Palát, o chvíli později se Nečas, usazený na levém kruhu, snažil najít hůl mezi kruhy najíždějícího Tomáška. Puk míří do středního pásma.
10:24
Oliver Betteridge vysvobozuje Brity, ti střídají.
09:50
Stránského střelu z voleje dorážel před britským brankářem Lukáš Sedlák, druhý gól v zápase ale nepřidal.
09:34
První početní výhodu utkání si zahraje český výběr. Samuel Duggan (GBR) usedá na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
09:06
Hra je přerušena. Vhazování po levé ruce Dostála.
08:52
importantPři Britech teď stáli všichni svatí. Nejdříve zahrozil Matěj Stránský, z dorážky pak Libor Hájek trefil tyč. Po následné střele od modré dorážel na hranici brankoviště Daniel Voženílek, Bowns jeho pokus vyrazil betonem.
07:57
importantMartin Nečas měl dvě obrovské šance! Nejprve si v mezikruží připravil dělovku, poté se dostal opět k puku v blízkosti levého kruhu, britský strážce zasahoval na poslední chvíli.
07:43
Rutta si vyměnil puk s Palátem, jeho nahození ale Lake ztečoval do ochranné sítě.
07:37

Střely na branku: 7 – 2.
07:35
Nejdřív Roman Červenka, poté David Kaše dvakrát prověřili britského gólmana. Od diváků si za to vysloužili ovace.
06:57
Britové se po delší době vymanili z českého sevření a míří k Dostálovi.
06:41
Flek si vyměnil místo s Jakubem Krejčíkem, který z pravé strany vyslal na Bownse další dobrý švih.
05:49
Další dvě střely Dominika Kubalíka. První se snažil před brankou tečovat Stránský, druhou zblokovali Britové.
05:38
Kubalík se rozpřáhl mezi kruhy, ale také neuspěl.
05:24
Martin Nečas nyní zkusil poslat puk k bližší tyči, jeho pokus nakonec skončil mimo.
04:46
Elitní česká lajna znovu na ledě a dává druhý gól Česka! Červenkovu nahrávku z rohu posunul Gudas na levou stranu JAKUBU KREJČÍKOVI. Ten využil prostoru před sebou, přijel blíž k brance a zamířil přesně k pravé tyči mimo dosah Bownse. Asistence: Radko Gudas a Roman Červenka.
04:30
Pokus Roberta Dowda český strážce vytěsnil k mantinelu.
03:56
Flek ukořistěný kotouč dlouho neudržel, hru tak mohl obrátit Johnny Curran. I on ale o puk rychle přišel.
03:32
Na opačné straně nyní zahrozil Brett Perlini. Dostál ale počínání britského útočníka vykryl.
02:48
Kempný poslal křižnou přihrávku na Tomáška, ten ji ale nedostal přesně na hokejku.
02:18
Právě když aréna začala skandovat, že chce gól, tak ho Češi střílejí! Roman Červenka si všiml mezery mezi britskými obránci, a přestože se přímou jemu pořádně zakončit nepodařilo, tak z dorážky překonává Bownse LUKÁŠ SEDLÁK. Asistence: Roman Červenka a Jakub Krejčík.
02:05
Kondelík vybojoval na modré kotouč a posunul ho na Jakuba Krejčíka, který vyslal dělovku na britského strážce. Tento pokus ale gólem nekončí.
01:17
Třetí český útok si v útočném pásmu vypracoval pouze menší nahození na Bownse, pak puk sbírají Britové a Voženílek a spol. jdou střídat.
00:36
Rutta nahodil do útočného pásma, čeští hráči se ale špatně dohodli. Sudí zastavuje hru, buly proběhne po levici Dostála.
00:15
importantGudas vyslal po levém křídle do útoku Romana Červenku, který nabral rychlost a mířil nahoru k pravé tyči. Bowns vyráží.
00:01
Utkání právě začalo.
Hráči obou týmů právě nastupují na led. Do začátku zbývají necelé dvě minuty.
importantPři zmínění jména Martina Nečase pražská aréna doslova ožila! Je znát, že se české publikum na posilu ze zámoří opravdu těší.
Arénou proběhla světýlková mexická vlna, nyní už se představují soupisky obou týmů.
Na ledě pražské areny začalo rozbruslení, a to i s Martinem Nečasem, který nastoupí s číslem 98 na dresu. Jeho klubová 88 zůstává zřejmě rezervovaná pro Davida Pastrňáka.
Krátce po zveřejnění sestav na dnešní zápas přišel také posun ohledně útočníků Bostonu Davida Pastrňáka a Pavla Zachy. Podle generálního manažera reprezentace Petra Nedvěda mají oba zájem přijet. „Po dvou těžkých sériích play-off jsou samozřejmě lehce v uvozovkách obouchaní. Zítra ráno budou absolvovat zdravotní prohlídku v Bostonu,“ uvedl. „Pokud dopadne dobře a klub je uvolní, pokusíme se jim najít nejrychlejší letecký spoj do Prahy,“ doplnil.
Úvodní sestavy:

Česko: Dostál (Mrázek) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Nečas – Kubalík, Voženílek, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.
Trenér: Radim Rulík

Velká Británie: Bowns (Whistle) – O'Connor, Phillips, Ruopp, Richardson (A), Halbert, Sa. Jones, Batch, Mosey – Kirk (A), Perlini, Curran – Lake, Neilson, Dowd (C) – Norris, Lachowicz, Betteridge – Critchlow, Davies, Duggan.
Trenér: Peter Russell

Rozhodčí: Pearce (CAN), Tscherrig (SUI) – Fuchs (SUI), Nikulainen (FIN).
Nová posila národního týmu Martin Nečas nastoupí v utkání proti Britům na křídle druhého útoku vedle Davida Tomáška a Ondřeje Paláta. Dominik Kubalík se posouvá do třetího útoku k Matěji Stránskému a Danielu Voženílkovi. Mimo sestavu naopak zůstává David Kämpf. V brance začne Lukáš Dostál.
Do Prahy před polednem přiletěl útočník Martin Nečas. Nastoupí už večer proti Britům? „Uvidíme, jsem ready. Ještě se domluvíme s trenéry. Ale nepřijel jsem sem odpočívat, bude dobré začít co nejdříve,“ řekl novinářům. „Nějaké šrámy tam jsou, ale to si nechám pro sebe. Není to nic, co by mi bránilo hrát,“ komentoval svůj zdravotní stav.

A co na Nečasovu účast ve večerním zápase říká asistent trenéra Jiří Kalous? „Máme varianty. Čekáme, až budeme osobně hovořit s Martinem, abychom se podle toho mohli zařídit. Plány jsou jedna věc, druhá věc je realita. Uvidíme, jak se bude cítit po dlouhé cestě. Víme, že by chtěl hrát, ale ještě si počkáme,“ řekl Kalous.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY:
14.05.22 Česko – Velká Británie 5:1
29.05.21 Česko – Velká Británie 6:1
VELKÁ BRITÁNIE

Britové jako jediný tým v obou skupinách čekají na první bod. V posledním zápase s Dánskem od něj přitom nebyli daleko – poté, co Liam Kirk otevřel v šesté minutě skóre, dokázala Británie dvakrát vyrovnat. Na gól Dánů z třetí třetiny už ale byla krátká. Předtím jasně nestačila na Švýcarsko a Finsko, v úvodním duelu pak sehrála sympatický výkon proti Kanadě. Jenže sympatické výkony záchranu nezařídí a ostrované nutně potřebují bodovat, ideálně už v sobotu s Českem.
ČESKO

Česko už má jistou účast ve čtvrtfinále. Definitivně si ji pojistilo pátečním vítězstvím s Rakouskem, které bez problémů porazilo 4:0. Možná ještě větší outsider čeká národní tým v sobotu v podobě Velké Británie. Svěřenci trenéra Rulíka nicméně nesmí nic podcenit, stále se hraje o to, který tým v play-off vyzvou. A i když je tříbodový zisk očekávaný, tak si reprezentace alespoň může vyzkoušet herní oblasti, v nichž se trápí. Mezi ně stále patří i přesilovky, ve kterých sice Češi s Rakouskem dvakrát skórovali, gól z kombinace v útočném pásmu byl ale pouze jeden a navíc padl v početní výhodě 4 na 3. Duel s Brity se zdá býti ideální příležitostí.

Ještě není jasné, jestli do utkání nastoupí útočník Caroliny Martin Nečas. Ten se k týmu připojí v sobotu dopoledne, podle realizačního týmu se uvidí, jak se bude cítit. „Podle mě je stoprocentně lepší do toho hned naskočit. Trošku se unavit v zápase, ať může spát po utkání. Nebojím se o něj. Myslím, že bude ready,“ řekl k Nečasovi jeho bývalý spoluhráč Petr Mrázek, který v posledním zápase chytil všech 21 střel a připsal si čisté konto.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u textového přenosu ze šestého zápasu českých hokejistů na letošním MS v ledním hokeji. V předposledním utkání skupiny A se v sobotu střetnou s Velkou Britániií, na ledě O2 areny v Praze by se mělo začít ve 20:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Českí hokejisti zdolali Veľkú Britániu a dostali sa na čelo skupiny