Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Zónový titul už má vo vrecku

Sportnet|Publikované 18. júl 2008 o 00:00

Tretie víťazstvo si na svoje konto pripísal v rámci pretekov Zóny strednej Európy košický autokrosár Igor Vlasatý počas piateho podujatia

šesťdielneho seriálu. Upevnil si postavenie na čele priebežného poradia, ktoré pred záverečným podujatím na jemu dobre známej trati Dargov- Dubiny už nemôže nik ohroziť.

KOŠICE. Na rýchlej trati s minimálnym prevýšením u našich južných susedov v Nagydobosi nenašiel premožiteľa a vyhral systémom štart cieľ. Už tréningové aj kvalifikačné jazdy naznačili jeho najvyššie ambície na tomto podujatí, z ktorého výsledky sa započítavali do slovenského, maďarského šampionátu aj zóny.

Dosiahol najrýchlejší čas

Košický autokrosár nadviazal na dobre rozbehnutú sezónu ďalším víťazstvom si predčasne zabezpečil ďalší zónový titul. Na dobrej ceste je aj ten slovenský o ktorý bojuje s Adamom, ktorého tentoraz zdolal a prebojoval sa do čela priebežného poradia vo svojej triede D3A1600 ccm. "Konkurenciu s pretekmi veľkej Európy, ktoré som absolvoval v Novej Pake nechcem porovnávať, ale predsa len tu boli domáci jazdci či mladý Rakúšania. Snažili sa mi znepríjemniť jazdu, ale nedokázali držať so mnou krok na rýchlej trati. Tá bola veľmi rovinatá, klasická na danú krajinu. Nečakaným súperom bolo aj veľké teplo a prach, ktorý sa organizátori snažili polievaním minimalizovať. Priebežne ju upravovali a polievali a jazdilo sa mi veľmi dobre. Technika šliapala rovnako bez chýba a výsledok sa dostavil. Dosiahol som najrýchlejší čas v tréningu a vyhral som aj kvalifikačné jazdy," hovorí spokojným hlasom Igor Vlasatý. Svoju solídnu formu potvrdil aj najlepším časom celého dňa zo všetkých súťažiach a neminula sa mu aj špeciálna cena. Podobne ako v kvalifikácii aj vo finále mal najlepšie postavenie na štarte čo plne využil.

"Organizátori všetko veľmi dobre zvládli a jediným problémom bolo teplo a všetci sme museli pravidelne dopĺňať tekutiny. Do finále som nastupoval z najlepšieho miesta na štarte, čo pri ostrej ľavej bola výhoda. Využil som ju a postupne som sa súperom vzdiaľoval," prezradil. V Nagydobosi vyhral s dostatočným náskokom pred domácimi pretekármi Sándorom Brezovskim a Károly Abrahámom. Štvrtý skončil Pavol Adam, ktorý ešte môže prehovoriť do konečného poradia zóny, keď na druhého Brezovského stráca iba 3 body. O majstrovi zóny je rozhodnuté, keď Vlasatý má na čele 30 bodový náskok pred druhým Brezovským. V hre šampionátu je už iba dvadsať bodov, o ktoré sa chce poruvať viacero jazdcov vrátane nášho Adama. Aj preto bude zaujímavé sledovať šieste podujatie zóny v septembri v Sečovciach.

Súvisiace články