Cornelia Hütterová získala malý glóbus za zjazd
Fotogaléria (21)
Cornelia Hütterová získala malý glóbus za zjazd (Autor: TASR/Keystone via AP)
Sportnet, TASR|23. mar 2024 o 12:25

Posledná rakúska víťazka glóbusu za zjazd bola Nicole Schmidhoferová v roku 2019.

+0,49 s

SAALBACH. Rakúska lyžiarka Cornelia Hütterová triumfovala v sobotnom finálovom zjazde Svetového pohára a zabezpečila si malý krištáľový glóbus za celkové prvenstvo v tejto disciplíne.

V domácom Saalbachu zvíťazila pred Slovinkou Ilkou Štuhecovou (+0,17 s) a Taliankou Nicol Delagovou (+0,49 s).

Hütterová bojovala o malú guľu predovšetkým so Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá pred záverečnou súťažou viedla priebežnú klasifikáciu disciplíny a robila si zálusk na štvrtú trofej v tejto sezóne.

Obsadila však až nebodované 17. miesto so stratou 1,89 sekundy a v konečnom sezónnom poradí sa prepadla na druhú priečku.

K veľkému glóbusu za celkové prvenstvo vo SP a malému za obrovský slalom a super-G už ďalší nepridala. Na Rakúšanku napokon stratila v celkovom hodnotení 28 bodov.

Fotogaléria: Cornelia Hütterová získala malý glóbus za zjazd (Svetový pohár 2023/24)

Finálový zjazd žien odštartoval s oneskorením, keďže pred pretekmi začalo fúkať a jury čakala, ako sa vyvinie situácia. Po odjazdení dvoch pretekárok súťaž opäť prerušili, ale počasie sa už potom umúdrilo.

Dlho viedla Rakúšanka Christine Agerová, na trať vyrazila ako druhá. No s dvanástkou ju napokon predstihla Hütterová a potom aj so štartovým číslom 18 Štuhecová a so 17-kou Delagová.

Svoj posledný zjazd v kariére absolvovala Nórka Ragnhild Mowinckelová, ktorá sa rozlúčila 20. miestom. V cieli je aplaudovali nielen diváci, ale aj ostatné pretekárky.

V celkovom hodnotení SP triumfovala Gutová-Behramiová (1716 b.) o 135 bodov pred Taliankou Federicou Brignoneovou, Američanka Mikaela Shiffrinová stratila 307 bodov.

Slovenka Petra Vlhová, ktorá sa zranila na konci januára v Jasnej a po operácii kolena predčasne ukončila sezónu, obsadila šieste miesto so ziskom 802 bodov.

Fotogaléria: Lara Gutová-Behramiová získala veľký krištáľový glóbus (Svetový pohár 2023/24)