Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Dubovská: Mama bola mojou oporou. Chýba mi jej radosť

Martina Dubovská dosiahla v Levi životný výsledok, keď skončila šiesta. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|23. nov 2021 o 10:00

Je Slovenka, ale reprezentuje Česko.

V nedeľu dosiahla v Levi najlepší výsledok v kariére, keď v slalome Svetového pohára skončila šiesta. Večer po pretekoch mala ďalší zážitok, keď uvidela polárnu žiaru.

„Tréneri ju videli už v sobotu, keď som spala. Nezobudili ma, tak som si na ňu musela počkať. Bolo to nádherné, takmer ideálny víkend,“ priznala slovenská lyžiarka MARTINA DUBOVSKÁ, ktorá reprezentuje Česko.

V Levi ste skončili v slalome na trinástom a šiestom mieste. Hovoríte o takmer ideálnom víkende. Čo vám chýba k úplnej spokojnosti?

Prvý deň som mala väčšie očakávania. Nepredviedla som jazdy ako na tréningoch. Bola som celá stuhnutá a aj nervózna. Mala som od seba veľké očakávania a bola som trochu sklamaná. Druhý deň to už bolo lepšie. Prestala som rozmýšľať a len som lyžovala. Prvé kolo sa približovalo tomu, čo dokážem aj na tréningoch. Levi je moje obľúbené stredisko, výzvou bude pre mňa slalom v Killingtone.

V americkom stredisku ste sa ani raz nedostali do druhého kola. Bude vám to po posledných výsledkoch stačiť alebo máte väčšie ambície?

Vždy som mala v Killingtone nejaké ťažkosti. Často som mala vysoké štartové číslo a príliš sa mi tam nedarilo. Dúfam, že tentoraz to bude lepšie. Do Killingtonu idem bez očakávania a budem rada za každé body. Ale keď už viem lyžovať, mala by som to zvládnuť na každom kopci. Tak snáď to potvrdím.

Vlani ste si po pretekoch v Levi na letisku s trénerom Andrejom Prevuzňákom ako jediná pretekárka nakladala batožinu. Ako to vyzerá tento rok?

Tento rok som ako princezná. Ľudia z tímu išli hneď po pretekoch autovlakom do Helsínk a zobrali všetky lyže i materiál. Momentálne som na letisku a mám pri sebe len tašku, ruksak a lyžiarky. Konečne som si po pretekoch mohla oddýchnuť, zregenerovať a spravil tieto veci za mňa niekto iný, za čo som veľmi vďačná.

Čo sa dočítate v rozhovore

  • O spolupráci na pretekoch s Petrou Vlhovou
  • V čom jej najviac chýba mama, ktorá bola jej oporou
  • O tom, že by všetky peniaze najradšej minula na jedlo
  • Ako zvláda byť lyžiarkou, manažérkou i ekonómkou?
  • Prečo jazdí len jednu disciplínu?

V minulej sezóne ste skončili desiata v celkovom hodnotení slalomu Svetového pohára. Čo sa odvtedy zmenilo?

Moja cesta bola veľmi náročná. Trvalo mi dlho prebojovať sa dopredu.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články