Zjazdárka Gantnerová v záhrebskom slalome tretia

SITA|20. jan 2010 o 13:49

Výsledky utorňajšieho slalomu kategórie FIS v zjazdovom lyžovaní v chorvátskom Záhrebe.

ZÁHREB. Slovenská zjazdárka Jana Gantnerová obsadila 3. miesto v utorňajších pretekoch kategórie FIS v slalome v chorvátskom Záhrebe. Za víťaznou Slovinkou Ulou Hafnerovou zaostala o 1,10 s. Mladšia zo sestier Gantnerových, ktorá figuruje v nominácii slovenskej výpravy na ZOH vo Vancouveri, si počínala najlepšie zo slovenských pretekárok. Kristína Saalová skončila štrnásta, Barbora Kantorová nedokončila 2. kolo, Barbora Lukáčová a Jana Škvarková nedokončili 1. kolo. Medzi mužmi sa v slalome darilo Adamovi Žampovi, ktorého v súčte dvoch jázd klasifikovali na 7. mieste. Šimon Štancel obsadil 10. priečku, Matej Falat skončil štrnásty.

Výsledky utorňajšieho slalomu kategórie FIS v zjazdovom lyžovaní v chorvátskom Záhrebe:

Muži: 1. Christian Mitterer (Nem.) 1:38,32 min, 2. Ivan Ratkič 1:38,84, 3. Danko Marinelli (obaja Chorv.) 1:38,85,... 7. Adam Žampa (SR) 1:38,55, 10. Šimon Štancel (SR) 1:40,04, 14. Matej Falat (SR) 1:41,24,

Ženy: 1. Ula Hafnerová 1:40,57 min, 2. Sara Globocniková (obe Slovin.) 1:40,94, 3. Jana Gantnerová 1:41,67, 14. Kristína Saalová 1:47,18, Barbara Kantorová - nedokončila 2. kolo, Barbora Lukáčová, Jana Škvarková (všetky SR) - nedokončili 1. kolo.