Získala svoj prvý titul na okruhu WTA. Davisová ovládla turnaj v Aucklande

TASR|7. jan 2017 o 07:15

Vo finále dovolila súperke uhrať iba štyri gemy.

AUCKLAND. Americká tenistka Lauren Davisová sa stala víťazkou turnaja ASB Classic v novozélandskom Aucklande.

WTA Auckland - finále dvojhry:

Lauren Davisová (USA) - Ana Konjuhová (8-Chorv.)

6:3, 6:1

V sobotňajšom finále zdolala ôsmu nasadenú chorvátsku tínedžerku Anu Konjuhovú za 73 minút hladko 6:3, 6:1 a získala premiérový titul na okruhu WTA.

Dvadsaťtriročná Davisová, ktorej patrí vo svetovom rebríčku 61. miesto, dosiahla najväčší úspech vo svojej zatiaľ šesťročnej profesionálnej kariére.

"Nedokážem slovami opísať svoje pocity. Je to niečo neuveriteľné, že som vybojovala prvý titul, navyše na mojom obľúbenom turnaji. Čakala som na tento moment niekoľko rokov. Vlani som dvakrát vo finále prehrala, z čoho som bola frustrovaná, do tretice to ale vyšlo," citovala Davisovú agentúra AP.

Domov»Tenis»Získala svoj prvý titul na okruhu WTA. Davisová ovládla turnaj v Aucklande