Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Žirková: So Šopronom sme vyhrali kľúčový zápas

Košičanky s trofejou. Stredoeurópska liga vyvrcholila v Steel Aréne, Good Angels vo Final Four uspeli. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 9. mar 2014 o 23:00

Stredoeurópska liga má svojho víťaza. Pohár pre najlepší tím skončil v rukách kapitánky Good Angels Košice Miljany Bojovičovej.

Stredoeurópska liga má svojho víťaza. Pohár pre najlepší tím skončil v piatok večer v rukách kapitánky Good Angels Košice Miljany Bojovičovej. Náš majster vyhral finálový zápas s maďarským Šopronom 70:63 a zopakoval tak triumf z vlaňajška. Final Four MEL v Steel Aréne ukončili košická radosť a víťazné pózovanie. Tretie miesto obsadil Pécs, v súboji o bronz zdolal Záhreb 64:58.

KOŠICE. Na posledný zápas Stredoeurópskej ligy sa košické basketbalistky pripravili zodpovednejšie ako na semifinále so Záhrebom.

Tempo totiž udávali od začiatku a maďarský Šopron, s ktorým v základnej skupine dva razy prehrali, držali na uzde.

Družstvo Good Angels sa presadzovalo strelecky aj z väčších vzdialeností. Žlto modré premenili až deväť trojkových pokusov a stačilo im to na víťazstvo 70:63, keď po tretej štvrtine viedol slovenský majster už o pätnásť bodov.

„Od prvej sekundy sme začali tak, ako sa patrí. Už v šatni sme si povedali, že sa to odvíja od rozcvičky a tá vyzerala lepšie ako pred Záhrebom. Zápas sa nezačína prvou minútou, ale prípravou naň. Od úvodu sme to potom mali pod kontrolou,“ spokojná bola po víťaznom finálovom vystúpení skúsená hráčka Good Angels Košice Zuzana Žirková, ktorá k výhre prispela jedenástimi bodmi, pričom premenila tri z piatich trojkových pokusov.

Do tretice už vyhrali

Žirková sa po návrate z materskej postupne dostáva do prevádzkovej teploty. Jej skúsenosti tím potrebuje.

„Zlepšuje sa to. Samozrejme, ak hráte, tak to musí byť s každým stretnutím lepšie. Dúfam, že tak to pôjde ďalej,“ povedala Žirková, ktorá je rada, že na dve prehry so Šopronom v základnej skupine MEL odpovedal košický celok v treťom vzájomnom súboji s účastníkom Euroligy víťazstvom. „Aj to bola motivácia, vyhrať v tom najdôležitejšom stretnutí so Šopronom. História sa nepýta na to, či sme tomuto klubu podľahli v základnej skupine, ale ako sa skončilo finále. So Šopronom sme vyhrali kľúčový vzájomný zápas,“ usmiala sa Zuzana.

Kapitánka Good Angels Košice Miljana Bojovičová dala vo finále šestnásť bodov.

„Vyhrali sme ten zápas, ktorý sa najviac ráta,“ narážala srbská legionárka na zápasy so Šopronom, ktoré boli v dvoch prípadoch pod taktovkou maďarského majstra, ale v piatok v Steel Aréne udávali tón žltomodré.

Finále vyhrali Košičanky v MEL aj vlani. No Bojovičová si viac cenila čerstvejšie prvenstvo: „Tento titul má pre mňa väčšiu váhu ako pred rokom, lebo táto sezóna je pre nás zložitejšia.“

Ďakuje divákom a pozýva na Bourges

Ako kapitánka mohla prevziať ďalšiu trofej po prvenstve v Slovenskom pohári.

„Nie som zvyknutá na preberanie trofejí. Ale som veľmi hrdá, keď pred takýmito fanúšikmi môžem ten pohár zdvihnúť nad hlavu. Som šťastná, že sme si to mohli vychutnať s našimi vernými divákmi. Ďakujem všetkým, ktorí prišli do Steel Arény. Verím, že o týždeň bude v hľadisku divákov na zápase s Bourges ešte viac a touto cestou by som chcel ľudí pozvať. Pred nami je teraz play-off v Eurolige a my všetky naše myšlienky smerujeme k súbojom s Bourges. Chceme tam v prvom zápase v utorok prekvapiť a vyhrať. Držte nám palce,“ odkázala Miljana fanúšikom pred náročným euroligovým vystúpením vo Francúzsku.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.