Žilina si v Tipsport lige pohodlne poradila s Třincom

TASR|15. jan 2011 o 15:42

Spartak Trnava v sobotu iba remizoval so Spartakom Myjava 1:1 v druhom zápase Tipsport ligy. Žilina vyhrala nad českým Třincom 4:0.

BRATISLAVA. Slovenský corgoňligový klub Spartak Trnava v sobotu iba remizoval s prvoligovým Spartakom Myjava 1:1 v druhom zápase Tipsport ligy.

Stretnutiu predchádzali prísne bezpečnostné opatrenia v dôsledku predchádzajúcich výtržností v Luhačoviciach zo strany fanúšikov Trnavy, ktorým vedenie súťaže zakázalo vstup na zvyšné zápasy zimnej Tipsport ligy 2011.

Myjava sa ujala vedenia v 18. minúte zásluhou Sládeka, ktorý sa dostal k lopte po chybe Procházku a dezorientovaná obrana Corgoňligistu nezabránila jeho presnej prízemnej strele.

Futbalová myšlienka Trnavy slávila úspech po pol hodine hry, keď Bernáth vyrovnal na polčasových 1:1. V druhom dejstve sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no predháňali sa v zahadzovaní šancí a približne 500 divákov už gól nevidelo.

V zápase ViOn Zlaté Moravce - Zlín predviedol slovenský ligista viacej futbalového umu, čo pretavil v zisk troch bodov. Budúci víkend bude hrať myjavská D-skupina ďalší dvojzápas Trnava - ViOn a Myjava - Zlín.

V stretnutí v C-skupine remizovali futbalisti MFK Dubnica s českým tímom FC Vysočina Jihlava 2:2. Zverenci trénera Petra Gergelyho nastúpili popoludní aj na zápas so Znojmom a prehrali vysoko 1:4.

Dubničania ukončili svoje účinkovanie v C-skupine s bilanciou 4 zápasy - 0 výhier - 1 remíza - 3 prehry a pasívnym skóre 6:13.