Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Ženy sú schopné hrať päť setov, tvrdí šéfka WTA

(Autor: Ilustračné - SITA/AP)
SITA|24. sep 2013 o 13:12

Na grandslamoch odohrajú ženy podstatne menej setov, odmeny majú ale v rovnakej výške ako muži.

SINGAPUR. Tenistky sú pripravené, ochotné a schopné prípadne hrať zápasy na tri získané sety. V utorok to v interview pre agentúru AFP vyhlásila šéfka Tenisovej asociácie žien Stacey Allasterová.

Prezidentka a výkonná riaditeľka WTA reagovala na najnovšie príspevky do debaty o rovnosti na grandslamových turnajoch nielen pri vyplácaní prémií, ale aj v náročnosti duelov v porovnaní s mužmi.

K tradičnému diskutérovi Gillesovi Simonovi z Francúzska sa začiatkom septembra verejnými úvahami tohto typu pridal Brit Andy Murray.

"Stačí jediné: požiadať nás o to. Už teraz je však koncipovanie programu na grandslamových turnajoch značnou výzvou vzhľadom na dĺžku trvania mužských zápasov a tento problém by sa iba zväčšil. Vnímame to tak, že formát s maximálne troma setmi funguje u našej fanúšikovskej komunity dobre, pretože športový zážitok sa koncentruje do kratšieho času. Zároveň však deklarujeme vôľu pristúpiť na zmenu, ak ju grandslamové podujatia budú chcieť," skonštatovala Allasterová v Singapure, ktorý navštívila rok pred konaním koncosezónneho šampionátu WTA v tomto novom dejisku.

Súvisiace články