Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Zakotví P. Katona pod Zoborom?

Peter Katona. Zatiaľ sa nerozhodol pre žiadnu ponuku. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 31. jan 2013 o 00:00

Predstavitelia Tatrana Prešov avizovali, že s niektorými hráčmi sa už ďalej neráta. Okrem legionárov sa spomínali tri mená – Katona, Adam a Macko.

Pri vstupe do zimnej prípravy futbalových corgoňligistov Tatrana Prešov predstavitelia klubu avizovali, že s niektorými hráčmi, ktorým vypršali zmluvy, sa už na jar ďalej neráta. Okrem legionárov sa spomínali tri mená – Katona, Adam a Macko. Táto trojica, ktorá figurovala na súpiske v jesennej časti, sa mohla začať obzerať po novom pôsobisku. Pred pár dňami sa objavila informácia, že o služby prv menovaného sa vážne zaujíma klub spod Zobora.

PREŠOV. Predstavitelia nitrianskeho futbalu doslova naznačili, že o 24-ročného ofenzívneho záložníka majú eminentný interes.

Dodali aj to, že rokovania naďalej prebiehajú a nič nie je hotové. To potvrdil i samotný hráč.

„Nerád by som predbiehal a vyjadroval sa, ako to vyzerá. Pracuje sa na tom,“ zachoval neutrálny postoj samotný hráč, keď sme ho oslovili.

Prezradil len toľko, že do zimnej prípravy nie je zapojený s nitrianskym tímom, ale trénuje individuálne doma.

Prešovský odchovanec naznačil, že ponuka z celku vedeného trénerom Jozefom Vukušičom nie je jediná.

„V hre ešte čosi je, tiež z najvyššej súťaže,“ liezli slová ako z chlpatej deky z úst Petra Katonu. Vraj v priebehu možno týždňa by mohla byť záležitosť uzavretá.

Momentálne zvažuje niektoré detaily. Ide o vzdialenosť od domova, silu súperov, ich postavenie v pelotóne najvyššej súťaže po prvej časti?

„To, či to bude viac kilometrov od Prešova alebo menej, u mňa nehrá rolu. Možno skôr dĺžka navrhovaného kontraktu a okrajovo i ambície klubu, ale podstatné je, aby som hral.“

Nuž, Nitra po prvej časti nie je na tom ružovo, patrí jej 11. priečka, nedávno sa tam udiali niektoré zmeny v štruktúre vedenia klubu, ale v odvete je všetko otvorené.

Pokiaľ ide o ďalšieho záujemcu, Katona ho nemienil špecifikovať.

Pred rokom naveľa zostal

Inak, v prípade tohto futbalistu sa história takpovediac opakuje, keďže i pred rokom bol v podobnej neistej situácii. Akurát s tým rozdielom, že vtedy mal ešte platný kontrakt s Tatranom.

Pôvodne sa s ním neuvažovalo, ale neskôr sa predsa len postoj zodpovedných zmenil a zostal.

„Aj vlani v zime som trénoval sólo, čo je náročnejšie. Chýba mi hlavne kontakt s mužstvom, deficit sa týka i zimného sústredenia či prípravných zápasov, takže toto manko budem musieť dohnať. Teraz to nie je príjemné, na všetko som sám,“ riekol borec, ktorý dosiaľ v kariére nehral nikde inde, len v Prešove, pričom sa objavil vo všetkých mládežníckych reprezentáciách, končiac dvadsaťjednotkou.

To, že v zelenobielych farbách končí, mu bolo jasné už pred vypršaním zmluvy. „Bolo to jednoznačné, nikto mi to síce neoznámil, ale vedel som to. Bral som to tak, že keď ma nechceli už predtým, tak sotva sa niečo zmení v môj prospech neskôr. Nepovedal by som, že som zostal sklamaný, však pred rokom som ledva-ledva zostal.“

Tento futbalista neodohral v jeseni ani jedno celé stretnutie. V základnej zostave nastúpil doma proti MFK Košice a Slovanu.

Striedal v Z. Moravciach, B. Bystrici, na Myjave alebo v Žiline a na prešovskom trávniku proti Trnave i Trenčínu.

Teraz je na ňom, aby sa viac uplatnil a možno mu pomôže práve zmena dresu. Veď neraz býva tak, že doma nikto nie je prorokom.

„Bodaj by tak bolo, že príde nová motivácia v inom mužstve, začne sa mi viac dariť a šancu pevnejšie chytím do rúk,“ dodal momentálne ešte stále voľný hráč Peter Katona.

Súvisiace články