Utorok, 30. novembra, 2021Meniny má Ondrej, Andrej

Yzerman, Rucchin a Berard kandidátmi na trofej Billa Mastertona

TASR|5. jún 2003 o 11:42

New York 5. júna (TASR) - Vedenie zámorskej NHL nominovalo trojicu hokejistov na zisk trofeje Billa Mastertona. Držiteľom ocenenia pre vernosť a oddanosť ...

New York 5. júna (TASR) - Vedenie zámorskej NHL nominovalo trojicu hokejistov na zisk trofeje Billa Mastertona. Držiteľom ocenenia pre vernosť a oddanosť hokeju sa stane jeden z trojice Steve Yzerman, Steve Rucchin a Bryan Berard. Víťaza oznámia 12. júna na galavečeri NHL v Toronte.

Olympijský víťaz z roku 2002 Yzerman z Detroitu sa do kolotoča NHL vrátil po ťažkom zranení kolena. Kluboví lekári dokonca produktívnemu strednému útočníkovi odporúčali ukončiť bohatú kariéru, napriek tomu vo februári opäť obliekol dres červených krídiel. V 38 rokoch má na konte tri Stanleyho poháre, viac ako 600 bodov a 1000 asistencií.

Rucchin z Anaheimu sa v predchádzajúcich dvoch sezónach trápil z viacerými zraneniami ruky a tváre. V lete mu navyše naštrbila psychiku smrť jeho staršieho brata Larryho, ktorý prehral boj s rakovinou. V tomto ročníku sa 33-ročný center vrátil vo veľkom štýle a významne sa podieľal na postupe káčerov až do finále Stanleyho pohára.

Bostonský Berard odohral po vážnom zranení oka už svoju druhú celú sezónu. Po nešťastnej udalosti z roku 2000, keď ho do oka nechtiac hokejkou trafil Marián Hossa, mal Berard skončiť s hokejom, pretože nevidel na jedno oko. Nakoniec sa však aj s hendikepom vrátil do profiligy a v drese medveďov patril k najlepším obrancom. Na ľade strávil v priemere 21 minút na zápas a nazbieral 38 bodov.

Súvisiace články