Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Winter Classic sa blíži. Takto prebieha tvorba ľadovej plochy

Ľadová plocha na Gilette Stadium sa už pripravuje. Na práce dohliada šéf operácií NHL Dan Craig. (Autor: SITA/AP)
Andrej Kuzmány|Publikované 24. dec 2015 o 07:07

Sú dlhoročnými rivalmi. Na Nový rok si Boston Bruins a Montreal Canadiens zmerajú sily vo Winter Classic. V zápase pod otvoreným nebom sa predstaví aj Zdeno Chára.

BRATISLAVA. Ide vždy o veľmi prestížny zápas. Nemá pritom až takú dlhú tradíciu. Pravidelne sa uskutočňuje od roku 2008. Každé stretnutie však spája jeden faktor - vysoká návštevnosť.

Prečítajte si viac o prípravách ľadovej plochy na zápas Winter Classic.

Súboj pod otvoreným nebom v NHL s názvom Winter Classic sa organizuje na futbalových alebo baseballových štadiónoch. Predvlani duel Toronta Maple Leafs s Detroitom Red Wings videlo v Michigane 105 491 divákov.

Minulý rok si Chicago Blackhawks s Mariánom Hossom pozrelo v zápase s Washingtonom Capitals takmer 43-tisíc ľudí.

Prvého januára 2016 bude dejiskom Winter Classic Gillette Stadium vo Foxborough v štáte Massachussets. Ide o domovský štadión klubu amerického futbalu New England Patriots.

Jeho kapacita na zápasy NFL je takmer 69-tisíc divákov. A v hre bude opäť aj slovenský hokejista. Zdeno Chára v drese Bostonu Bruins bude so spoluhráčmi čeliť Montrealu Canadiens.

Niečo viac ako týždeň pred začiatkom sa začali prvé práce s tvorbou ľadovej plochy. Situáciu komplikuje teplé počasie.

"Obvykle mávame desať až dvanásťhodinové zmeny. Lenže z toho štyri hodiny musíme stále dopĺňať a prikladať sneh. O to je to náročnejšie," vraví šéf operácií NHL Dan Craig, ktorý zodpovedá za prípravu.

"Pracujeme veľmi tvrdo. Ale pre mňa to neznamená iba byť s chlapcami. Uvedomujem si, že to robíme pre spoločnosť, pre celý hokejový svet. A to je to, čo ma poháňa vpred," uzatvára Craig.

Autor: Andrej Kuzmány

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.