Wimbledon - Myskinová nad sily Kurhajcovej

SITA|21. jún 2004 o 20:31

LONDÝN 21. júna (SITA) - Slovenská tenistka Ľubomíra Kurhajcová podľahla v 1. kole dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka na tráve vo Wimbledone (celková dotácia 9,3 mil. libier) druhej nasadenej ...

LONDÝN 21. júna (SITA) - Slovenská tenistka Ľubomíra Kurhajcová podľahla v 1. kole dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka na tráve vo Wimbledone (celková dotácia 9,3 mil. libier) druhej nasadenej hráčke Ruske Anastasii Myskinovej 5:7, 1:6. Kurhajcová (65. vo WTA) bola vo svojej premiére v hlavnej wimbledonskej súťaži tretej hráčke sveta a víťazke nedávneho Roland Garros rovnocennou súperkou iba v I. sete. V ňom prehrávala 20-ročná Bratislavčanka 1:3 a 3:5, dotiahla na 5:5, no záver jej nevyšiel. Za stavu 5:6 po druhý raz prehrala svoj servis a zo zisku úvodného setu sa tešila ruská favoritka. V druhom dejstve sa 22-ročná Myskinová dostala do rozhodujúceho vedenia 3:0 a vo zvyšnom priebehu už na dvorci dominovala. Kým Ruska zaznamenala 28 víťazných úderov, Slovenka iba 7. Kurhajcová ani vo svojom piatom vystúpení v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji neprekročila prah 1. kola.