Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Výtržnosti vo Vancouvri organizovali anarchisti

(Autor: TASR/AP)
SITA|18. jún 2011 o 21:08

Všetky výtržnosti začala malá skupina ľudí, ktorá krátko pred koncom stredajšieho duelu prevrátila vozidlo a zapálila ho.

VANCOUVER. Fanúšikovia klubu hokejovej NHL Vancouver Canucks nie sú zodpovední za stredajšie výtržnosti po siedmom finále Stanleyho pohára a prehre s Boston Bruins. Polícia identifikovala viacerých chuligánov zo skupín anarchistov a kriminálnych živlov, ktorí konali podľa vopred pripraveného plánu.

V uliciach Vancouveru po neúspechu v rozhodujúcej bitke o Stanleyho pohár zapaľovali autá, rozbíjali okná a rabovali obchody. Obrázky z výtržností, do ktorých sa napokon zapojili aj viacerí fanúšikovia v dresoch Canucks, obleteli celý svet.

"Naši fanúšikovia niečo podobné nerobia. Myslím si, že niečo také by sa dialo bez ohľadu na to, či by sme vyhrali alebo prehrali. Ak sa dostanete do davu s podobnými živlami, ktoré sú pripravené vrátiť každý úder, potom je len veľmi ťažké ich zastaviť. Do ulíc vyšli len preto, aby sa pobili a urobili neporiadok. Dúfam, že ich všetkých potrestajú," povedal podľa kanadských médií počas tlačovej konferencie vo Vancouveri generálny manažér Canucks Mike Gillis.

Všetky výtržnosti začala malá skupina ľudí, ktorá krátko pred koncom stredajšieho duelu prevrátila vozidlo a zapálila ho. Postupne sa rozpútali aj ďalšie incidenty a polícii trvalo niekoľko hodín, kým dostala situáciu pod kontrolu.

"Je to pre nás jedno veľké sklamanie. Skutoční fanúšikovia Canucks sa takto nesprávajú. Myslím si, že to boli izolované skupiny. Bolo veľmi smutné sledovať takéto niečo," povedal brankár Roberto Luongo.

Po stredajších udalostiach vyšli vo štvrtok do ulíc Vancouveru viacerí dobrovoľníci s metlami a čistili mesto. "Rovnako ako všetci ostatní, aj ja som bol znechutený z toho, čo sa dialo. Všetci dobrovoľníci, ktorí pomohli s upratovaním, ukázali oveľa krajšiu tvár Vancouveru," povedal švédsky kapitán Canucks Henrik Sedin.

Fotogalériu z výtržností vo Vancouvri si pozrite na hokej.sme.sk >>

Fotogaléria z výtržností vo Vancouvri nájdete na hokej.sme.sk >>

Nepokoje vo Vancouvri

Súvisiace články