Tri chyby Bátovskej Fialkovej boli veľa, vytrvalostné preteky vyhrala Öbergová

Hanna Öbergová vyhrala vytrvalostné preteky na MS v biatlone 2023.
Hanna Öbergová vyhrala vytrvalostné preteky na MS v biatlone 2023. (Zdroj: TASR, Autor: TASR/AP)
SITA|15. feb 2023 o 16:02

Slovenská biatlonistka sa dostala do Top 20.

MS v biatlone 2023 - Oberhof (Nemecko)

Ženy - vytrvalostné preteky:

1.

Hanna Öbergová

Švédsko

43:36,1 min (1)

2.

Linn Perssonová

Švédsko

+10,3 s (0)

3.

Lisa Vittozziová

Taliansko

+ 28,0 s (1)

18.

Paulína Bátovská Fialková

Slovensko

+ 3:29,8 min (3)

49.

Mária Remeňová

Slovensko

+ 6:43,6 min (2)

65.

Ivona Fialková

Slovensko

+ 9:12,0 min (7)

75.

Zuzana Remeňová

Slovensko

+ 10:32,3 min (6)

OBERHOF. Švédka Hanna Öbergová sa stala majsterkou sveta vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km na šampionáte v nemeckom Oberhofe.

Druhú zlatú medailu v tejto disciplíne na MS v biatlone 2023 získala napriek jednej trestnej minúte za chybu na prvej streleckej položke. V minulosti ovládla vytrvalostné preteky aj v Östersunde 2019.

Po bežeckej stránke bola lepšia ako jej krajanka Linn Perssonová, ktorá síce sklopila všetkých 20 terčov, no v cieli za úspešnejšou krajankou zaostala o 10,3 sekundy.

Talianka Lisa Vittozziová tiež na strelnici spravila jednu chybu, stačilo jej to však na bronz s odstupom 28 sekúnd. O titul ju obral úplne posledný výstrel.

Slovenkám sa vytrvalostné preteky nevydarili. Paulína Bátovská Fialková s výnimkou druhej položky minula na zostávajúcich troch raz a s mankom 3:29,8 min na víťazku obsadila 18. priečku.

Paulína Bátovská Fialková na MS v biatlone 2023.
Paulína Bátovská Fialková na MS v biatlone 2023. (Zdroj: TASR, Autor: TASR/AP)

"Je to úžasné, počas celých pretekov som si verila. Po Vianociach som opäť našla radosť zo súťaženia a bolo pre mňa dôležité absolvovať takéto preteky," uviedla pre ARD Öbergová, ktorá získala v Oberhofe aj striebro v šprinte.

Bez chyby boli iba tri biatlonistky

Obhajkyňa zlata zo slovinskej Pokljuky 2021 Češka Markéta Davidová finišovala na 10. priečke, staronová svetová šampiónka v stredu obhajovala striebro spred dvoch rokov.

V Pokljuke bronzová Ingrid Landmark Tandrevold z Nórska bola v stredu jedenásta. Dovedna iba tri biatlonistky z deväťdesiatich sklopili všetkých 20 terčov.

Okrem Perssonovej nezaváhali ani štvrtá Talianka Samuela Comolová a ôsma Fínka Suvi Minkkinenová.

Naopak, najhoršou s dvanástimi trestnými minútami bola Bulharka Maria Zdravkovová.

Bátovská Fialková: Nešlo sa mi dobre

"Tri chyby je veľa. Prijala som to však a na trati som bojovala, nešlo sa mi dobre. Moje výkony tu nie sú prepadák, ale sú ďaleko od toho, čo by som chcela. Mrzia ma ležky, lebo tam som si verila. Trať nebola až tak hrozná, ako som čakala, robila som všetko, čo som mohla," poznamenala Paulína Bátovská Fialková v prenose RTVS Šport.

Jej maximom v tejto disciplíne sú piate miesta z MS 2019 aj ZOH 2018.

Mária Remeňová minula po jednom terči na oboch stojkách a s dvoma trestnými minútami skončila na 48. mieste s odstupom 6:43,6 min na Hannu Öbergovú.

Pre M. Remeňovú je to mimoriadne kvalitný výsledok, keďže vo Svetovom pohári ešte nebodovala a v Oberhofe debutuje na seniorských MS.

Fialkovej nevyšla streľba

"Som rada, že som to takto zvládla. Som rada, že bolo teplejšie, ale na trati som sa necítila až tak dobre. Som spokojná, pretože som spravila aj pekný finiš," zhodnotila M. Remeňová. Zuzana Remeňová so šiestimi chybami (2+1+2+1) na strelnici obsadila 75. stupienok (+ 10:32,3 min).

Ivone Fialkovej nevyšla streľba a najmä druhá položka, na ktorej z piatich pokusov trafila iba raz. Dovedna nazbierala až sedem trestných minút a s mankom 9:12,0 min na víťazku v celkovom poradí ju klasifikovali na 65. pozícii.

"Veľmi ťažko sa mi to hodnotí. Som nahnevaná, pretože som to zase nedokázala odhadnúť a chorá som bežala preteky. Sme asi jediný tím, ktorý nemá doktora, ktorý by ma dokázal zastaviť. Ťahá sa to so mnou celú sezónu, ja však chcem bojovať. Od prvého kola som dnes vedela, že som spravila chybu," hovorila nahnevaná Ivona Fialková.

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Biatlon»Tri chyby Bátovskej Fialkovej boli veľa, vytrvalostné preteky vyhrala Öbergová