Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Výška vstupného na Chelsea vzbudila nevôľu fanúšikov

SITA|8. aug 2003 o 13:07

ŽILINA 8. augusta (SITA) - Výška vstupného na prvý zápas 3. predkola Ligy majstrov vo futbale MŠK Žilina - FC Chelsea vzbudila nevôľu u časti fanúšikov, ktorí považujú cenu vstupeniek (300 a 700 Sk) za príliš vysokú. Na negatívne reakcie zareagoval výkonn

ý prezident MŠK a generálny riaditeľ Tento, a.s., Jozef Antošík. "Klub garantuje rezerváciu vstupenky za plnú hodnotu 700 Sk držiteľom permanentiek, ktorých je približne tisíc.

Vzhľadom na krátkosť času a malému podielu permanentkárov však vedenie MŠK nenašlo spôsob, ako zaručiť, aby sa pri veľkom záujme divákov z celého Slovenska lístky dostali do rúk tých, ktorí chodia v Žiline pravidelne na ligu a nemajú permanentky. V danej situácii by to aj tak skončilo asi tak, že lístky by si podelili pravidelní fanúšikovia a príležitostnými divákmi a špekulantmi, ktorí by skúpili lístky a predávali solventným záujemcom mimo Žiliny." Výkonný prezident J. Antošík pripomína, že ani pri nižšej cene by neuspokojili všetkých záujemcov a klub by si navyše vyrobil finančné problémy. "Vysoká cena lístkov určite nevyhovuje priekupníkom," zdôraznil výkonný prezident Žiliny a dodal, že vedeniu klubu je ľúto, že nemá možnosti z iných zdrojov vydotovať stratu z prípadnej nižšej ceny vstupeniek.

"Osobne mi je ľúto všetkých Žilinčanov, ktorí si nebudú môcť dovoliť kúpiť lístok pre jeho vysokú cenu... Záleží mi na žilinskom futbale a na jeho priaznivcoch, lebo len pre ich záujem má pre akciovú spoločnosť Tento zmysel sponzorovať futbal. Futbal nepodporujeme z roztopaše, a preto sa MŠK Žilina musí správať koncepčne, a nie v eufórii jedného zápasu. Práve preto podporujem rozhodnutie o cene vstupeniek a zdôrazňujem, že z priemerne 3000 platiacich divákov na ligových zápasoch môže byť teoreticky uspokojených až 2000 lístkami za 300 Sk. Neviem však poradiť, akým systémom zabezpečiť, aby sa dostali do rúk práve tým, ktorí nemajú permanentky, ale chodia na ligu pravidelne. Vedenie klubu určite privíta každý rozumný a realizovateľný návrh," uviedol Jozef Antošík.

Výkonný prezident MŠK Žilina sa postavil aj za generálneho manažéra klubu Karola Belaníka, ktorého mnohí na webovej stránke MŠK napadli a urážali za situáciu okolo vstupeniek. "Urážať Karola Belaníka alebo vedenie klubu nie je v tomto smere riešením a ani vyjadrením ozajstného vzťahu k žilinskému futbalu, lebo práve Karol svojou angažovanosťou a znalosťou veci má možno najväčšiu zásluhu na tom, že do Žiliny príde Chelsea. Verím, že väčšina priaznivcov objektívne chápe, že najväčším problémom je nedostatočná kapacita štadióna na tento konkrétny atypický zápas. Mimochodom, štadión pod Dubňom nebol ani raz v minulej ligovej sezóne úplne vypredaný. V žiadnom prípade to nie sú zištné záujmy vedenia klubu," zdôraznil J. Antošík.

Súvisiace články