Vyhral dva Stanley Cupy, teraz je nechcený. Matt Murray zrejme bude umiestnený na waiver listinu

Oh My Hockey|27. nov 2021 o 07:27

Keď ho v roku 2017 v Pittsburghu uprednostnili pred klubovou legendou Marcom-André Fleurym, zdalo sa, že je o dlhodobej jednotke rozhodnuté. Matt Murray mal za sebou dva tituly, obidva vyhral ako nováčik.

Medzičasom sa mu prestalo dariť, načo odišiel z Pittsburghu a v roku 2020 podpísal štedrý kontrakt v Ottawe. Sens mu dali 6,25 mil. dolárov ročne na štyri sezóny, navyše s modifikovanou klauzulou o nevymeniteľnosti.

Mal byť jednotkou tímu, ktorý chcel čím skôr skončiť s prestavbou. Veci sa vyvŕbili inak. Murray je aj dnes sklamaním, jeho kariéra má od začiatku klesajúcu tendenciu.

Dnes v noci sa manažment klubu uchýlil k vážnemu kroku. Spravili z neho trojku. Do zápasu proti Anaheimu nastúpili s dvojicou Forsberg-Gustavsson. 27-ročného kanadského brankára sa snažia zbaviť.

Murray je od začiatku pôsobenia v hlavnom meste Kanady sklamaním. V minulej sezóne odchytal 27 zápasov s 89,3-percentnou úspešnosťou a priemerom 3,38 inkasovaných gólov na zápas. Aktuálnu sezónu začal s 89-percentnou úspešnosťou a doteraz je bez výhry, pričom naskočil do šiestich stretnutí.

Vedenie organizácie ho podľa Elliottea Friedmana umiestni na waiver listinu. Za kandidáta na jeho stiahnutie sa považuje Buffalo, avšak vzhľadom na jeho plat a podpriemerné výkony je nepravdepodobné, že sa ktokoľvek odváži. Ak by sa zostal v momentálnom pôsobisku, mohol by hľadať stratenú formu v AHL.

Senators sa ho chcú jednoznačne zbaviť. Ešte dva a pol roka má zaťažovať ich strop. Nevedno, či ho skúšali vymeniť, ale je to pravdepodobné, keďže pri waiver listine hrozí, že odíde úplne zadarmo.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: