Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Opátskom to bol duel hodný lídrov

Ilustračné. (Autor: archív)
Rudolf Rondzik|Publikované 9. okt 2016 o 22:00

Vyšné Opátske v treťoligovom šlágri remizovalo s Giraltovcami.

V. OPÁTSKE. Šláger dvoch špičkových tímov z čela najvyššej regionálnej súťaže, Vyšného Opátskeho s Giraltovcami (1:1) odpálil hneď na začiatku Róbert Zeher, keď jeho prízemná gólovka zazvonila o žrď Sobekovej svätyne. Bol to signál k parádnemu treťoligovému súboju.

Obe strany mali záujem hrať aktívny futbal s patričným dôrazom v osobných súbojoch, a tak sa na každom metri štvorcovom zeleného trávnika odohrávalo množstvo miniduelov, ktoré potvrdili, že obe ekipy nie náhodou okupujú najvyššie poschodia tabuľky.

Korením v podobe gólov síce aktéri neplytvali, ale divákovi ani príliš nechýbali. Niežeby ich, najmä tí domáci, nechceli vidieť viac, ale samotná hra ich musela vtiahnuť do deja.

A tak nepremenené šance mrzeli najmä trénera Vyšného Opátskeho Karola Kisela, ktorý po záverečnom hvizde neveriacky krútil hlavou.

„Takto stratiť vyhratý zápas, to je trestuhodné. Chybu pri vyrovnávajúcej trefe Digoňa si tak trochu vyčítam aj ja. Proste, nevyšlo mi striedanie a nerozohratý Sciranka sa na nej podpísal výrazne. Škoda. Ale musím uznať, súper hral výborne. Organizovane, dôrazne a to do samého konca. Brankár ich tiež v ťažkých chvíľach podržal. Potvrdil, že je na špici oprávnene,“ nechcel ďalej pátrať po príčinách straty dvoch bodov a nebral do úvahy ani pokračovanie v neuveriteľnej sérii 34 zápasov bez prehry.

„Čert s ňou, i keď je chvályhodným poznaním. Chceli a mali sme vyhrať, príležitostí nato bolo dosť,“ dodal Karol Kisel na záver a ponáhľal sa do kabíny za svojimi zverencami.

Robia maximum

Ondrej Desiatnik na druhej strane vyzeral byť spokojnejší, i keď: „Nechceme sa vyhovárať, ale inkasovať z penalty po takej ruke... Tak to sme my mali kopať doma proti Plavnici aspoň dve. Raz sa také ´štrajchy´ nepískajú a inokedy hej. Kto sa v tom má vyznať?,“ spomenul si na sporný moment z 54. minúty.

„Hráme to, na čo máme a s kým hrať môžeme. Káder sa oproti vlaňajšej sezóne síce obmenil, avšak nie vždy nastupujeme v ideálnom zložení, a tak si vypomáhame dorastencami. Tí zatiaľ poväčšine nesklamali a ani dnes to nebolo ináč,“ vyslovil obdiv svojim mladíkom tréner Slovana.

Od začiatku sezóny tvrdia Giraltovčania v súťaži muziku. Majú azda postupové ambície?

„Situácia sa vyvíja, ako sa vyvíja. My na ihrisku poctivo pracujeme a čo z toho vznikne dnes nepredbiehajme. Chceme zabávať svojich priaznivcov, i dnes tu za nami prišli, to je prvoradý záujem. Chceme ich ešte vo väčšom počte dotiahnuť do domáceho hľadiska. Myslím, že moji zverenci preto na hracej ploche robia maximum. Už je na ľuďoch, ako to prijmú. Je ťažké predvídať, čo by ich mohlo ešte viac prilákať, ak nie naše postavenie v tabuľke a futbal, aký predvádzame. Ale to je asi nadlho,“ nechcel sa zamotať do špekulácií kouč mužstva, ktoré už v tej chvíli vedelo, že ho napriek bodovému zisku v Opátskom na samom čele vystriedal Trebišov.

Autor: Rudolf Rondzik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.