Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Volejbalistky vzdorovali favoritkám len v úvode

(Autor: TASR/Pavel Neubauer)
_novy|Publikované 22. mar 2016 o 00:00

Senzácia sa nekonala. Volejbalistky Dobré zo Slovenska Prešov v úvodnom štvrťfinálovom zápase podľahli Bratislavčankám.

PREŠOV. Prešovčanky súčasného suveréna slovenských ženských paluboviek zaskočili v úvode prvého dejstva, v ktorom nečakane vyhrávali 12:8.

Potom sa ale hráčky Slávie EU Bratislava rozohrali k lepšiemu výkonu a vo zvyšnom priebehu stretnutia už jasne dominovali.

„Do polovice prvého setu to bolo z našej strany fajn. Hrali sme odvážne, bez rešpektu a viac-menej hráčky dodržiavali taktiku. Keď však Slávia zlepšila podanie, neustáli sme to a prišli o sľubný náskok. Nepomáhali time-outy, striedania ani taktické rady. Oživenie prišlo až so striedaniami Slávie v treťom sete. Na oboch stranách dostali možnosť zahrať si všetky hráčky,“ povedal po web svf.sk po prvom dueli tréner Prešova Miroslav Andrássy.

Obe družstvá sa najbližšie stretnú v súboji na východe republiky. Druhý zápas série hranej na dve víťazstvá je v Prešove na programe v stredu 23. marca o 18.00 hod.

Fakty

Play-off, štvrťfinále

1. zápas: Slávia EU Bratislava – DZS Prešov 3:0 (17, 12, 16)

Prešov: Čepová 7, Kopilcová 4, Jacková 3, Srncová 5, Schniererová 6, Salamonová 1 (Kerpčarová, Görcsösová, Kisidayová, Obermanová 1, Štieberová).

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 11/2016, v predaji od 22. 3. do 28. 3.

Súvisiace články