Volejbalisti Prešova zmenili kapitána

Prešovskí volejbalisti. Hotujú sa na Starú Ľubovňu.
Prešovskí volejbalisti. Hotujú sa na Starú Ľubovňu. (Autor: Michal Frank)
Michal Frank|28. nov 2012 o 00:00

V šatni Volejbalového klubu PU Mirad Prešov je viacero noviniek.

Po nešťastnej domácej prehre so Svidníkom a následnom výbuchu v Myjave nebola nálada najlepšia. Prešovčania sú však odhodlaní zlý trend zvrátiť.

PREŠOV. Na ďalšieho súpera má prešovský celok preveriť aj úradujúci majster z Humenného.

S atraktívnym favoritom, ktorý sa do extraligy pripojí až priamo v play-off, si prešovský tím zmeria sily dnes o 18. hodine v športovej hale PU.

Po priateľskom zápase bude sústrediť všetky svoje sily na derby so Starou Ľubovňou, ktorej dres si oblieka trojica Exprešovčanov (Vokál, Gut, Lacek). Zápas bude v Prešove, v sobotu o 18. hodine.

Výhra pre Petra

„Chceme vyhrať. Bude to prestížny duel, ako sa na derby patrí. Zdravotne sú hráči v poriadku, po zranení začal trénovať aj Lux. Chlapci sú odhodlaní zvíťaziť a podať čo najlepší výkon,“ povedal športový manažér VK PU Mirad Milan Kundľa.

Doplnil, že zápas bude mať aj iný rozmer. Smečiar Roman Németh učí telesnú výchovu na základnej škole v Kapušanoch. Navštevuje ju aj žiak Peter s vážnym onkologickým ochorením.

„Baví ho volejbal, chce zažiť ligovú atmosféru, tak mu to umožníme. Chlapci budú bojovať aj zaňho,“ povedal manažér.

Nový kapitán Škľar

Naposledy sa Prešovčania predstavili v Trenčíne, kde mladému celku domácich dovolili uhrať jediný set. Predtým však stratili šesť bodov.

Najprv vo vyrovnanom domácom dueli so Svidníkom a potom v Myjave, kde chceli bodovať naplno.

„Boli premotivovaní. Veľmi chceli, cestovali už deň dopredu, absolvovali kvalitnú prípravu, ale zodpovednosť im zväzovala ruky a treba brať aj ohľad na silu súpera,“ vysvetlil Kundľa.

Prešovčania sa rozhodli pre čerstvý vietor a zmenili aj kapitána. Petra Beňu vystriedal na tomto poste bieloruský nahrávač Mikalaj Škľar.

Ambície ostávajú, napriek zakopnutiam, rovnaké. Skončiť po základnej časti v tabuľke do druhého miesta.

Nachádzate sa tu: