Slovenské volejbalistky nezvládli zápas proti Švédsku, v Bratislave neuhrali ani set

Slovenské volejbalistky.
Slovenské volejbalistky. (Autor: TASR)
TASR|31. máj 2024 o 21:25

Po piatich zápasoch majú na konte iba dve výhry.

Zlatá Európska liga žien - Bratislava

Slovensko - Švédsko 0:3 (-19, -23, -17)

/zápas trval 91 minút/

Rozhodovali: Szabo-Alexi (Rumunsko) a Daniil (Cyrus)

Diváci: 1900

Slovensko: Palgutová, Hrušecká, Kohútová, Šunderlíková, Körmendyová, Šepeľová, liberá Jančová a Magdinová (Fričová, Herdová, Boledovičová). Tréner: M. Mašek

Švédsko: L. Anderssonová, I. Haaková, Lazičová, Juleviková, A. Haaková, Nilssonová, libero E. Anderssonová (Gustafssonová, Van Leusenová, Malmová). Tréner: G. Bregoli

BRATISLAVA. Slovenské volejbalové reprezentantky neuspeli vo svojom piatom vystúpení v tohtoročnej Zlatej Európskej lige.

V piatkovom zápase prehrali v Bratislave so Švédskom 0:3, po piatich dueloch majú na konte len šesť bodov za dve víťazstvá a majú už iba teoretickú šancu postúpiť na turnaj Final Four.

VIDEO: Karin Šunderlíková reaguje po zápase Slovensko - Švédsko

Slovenky čaká v nedeľu šiesty a záverečný duel v skupine o 18.00 h opäť v Bratislave proti Slovinsku.

Severankám síce patrí vo svetovom rebríčku miesto za Slovenkami, no prvý set zvládli lepšie po výsledku 25:19.

V druhom dejstve družstvo Michala Mašeka viedlo o sedem bodov (12:5), no náskok stratilo a prehralo 23:25.

Ďalší program

Sobota, 1. jún:

Slovinsko - Švédsko (18.00 h)

Nedeľa 2. jún:

Slovensko - Slovinsko (18.00 h)

V treťom Švédky viedli od úvodu a dotiahli duel do víťazného konca aj vďaka výkonu svojej najväčšej hviezdy a univerzálky Isabelly Haakovej, ktorú dosiahla celkovo 28 bodov.

Prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Marek Rojko pred stretnutím poďakoval Michaele Abrhámovej, ktorá sa rozhodla ukončiť reprezentačnú kariéru.

Za Slovensko odohrala 91 zápasov a v štatistikách jej s týmto počtom duelov patrí jedenáste miesto.

Tabuľka Zlatej Európskej ligy žien

Priebeh zápasu Slovensko - Švédsko

Švédky začali v úvode prvého setu lepšie a dostali sa do vedenia 6:3 a 11:8. Za stavu 9:13 si tréner slovenského tímu vyžiadal oddychový čas, ale Severanky to nespomalilo a dostali sa už do sedembodového náskoku (16:9).

Domáce družstvo vrátila späť do hry kapitánka Palgutová a esom upravila na 11:16. Zverenky Bregoliho však kontrolovali náskok aj vďaka výkonu svojej najväčšej hviezdy Isabelly Haakovej a vyhrali set 25:19.

VIDEO: Tréner Michal Mašek reaguje po zápase Slovensko - Švédsko

Štart druhého dejstva vyšiel lepšie Slovensku, ktoré viedlo po ese Palgutovej 4:2. Švédky síce vyrovnali, no Hrušecká priamym bodom zo servisu opäť vrátila tímu dvojbodový náskok (6:4).

Domáce reprezentantky zlepšili obranu oproti prvému setu a po smeči Šepeľovej bol stav 12:5.

Severanky však bojovali, na súpera sa dotiahli (16:16) a po bloku viedli 18:17. Náskok už nepustili a dostali sa do vedenia 2:0 (25:23).

VIDEO: Karin Palgutová reaguje po zápase Slovensko - Švédsko

Na začiatku tretieho setu sa družstvá držali na rozdiel jedného bodu. Potom však prišla na podanie I. Haaková a Švédky si vytvorili náskok 7:4.

Postupne ho navýšili na 18:12. Domáce síce ešte bojovali, upravili na 16:20, no už sa nedokázali dotiahnuť na súpera.

Hlasy po zápase

Michal Mašek, tréner Slovenska: "Zápas sme prehrali 0:3 a nedá sa preto povedať, že by bolo niečo super. Škoda, že sa v útoku k dvom hráčkam nepridali ďalšie. Mali sme problém s blokom na sieti a tiež ubrániť Isabelle, ktorá zabrala v najdôležitejších momentoch. Bol to pre nás veľmi ťažký zápas, ale nesmieme to brať veľmi tragicky, pretože v nedeľu ešte máme šancu."

Karin Palgutová, kapitánka Slovenska: "Myslím si, že sme bojovali a urobili sme, čo sme mohli. Nastavenie bolo dobré, no Švédky boli vo veľmi dobrej forme. Ich hlavnú hráčku Isabelle Haakovú sme nevedeli zastaviť, čo bol hlavný problém. Na servise sme boli málo agresívne, nedokázali sme odtlačiť súpera od siete. Súper však dokázal bodovať z každej situácie."

Karin Šunderlíková, univerzálka Slovenska: "Chceli sme podať čo najlepší výkon a uchmatnúť nejaký set. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Treba však uznať kvalitu súpera, Isabelle predviedla skvelý výkon a jednoznačne si drží miesto najlepšej hráčky. Dobre bránili, majú vysoké blokárky a bolo náročné presadiť sa v útoku."

Zuzana Šepeľová, smečiarka Slovenska: "Cítila som, že viem skórovať, no prehrali sme zápas. Súper má veľmi skúsený tím aj s trénerom, ktorý vie pripraviť dobrú taktiku. Pripravili sa kvalitne, vedeli kde majú stáť a dobre nás prečítali. Aj preto to bol veľmi náročný duel. Hrali sme odvážne, ale mohli sme ich viac zatlačiť servisom. Musíme zároveň zlepšiť taktické pokyny."

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Volejbal»Slovenské volejbalistky nezvládli zápas proti Švédsku, v Bratislave neuhrali ani set