Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Vokoun mieri na rok do Washingtonu

(Autor: SITA)
SITA|3. júl 2011 o 08:54

Český hokejový brankár Tomáš Vokoun bude pôsobiť v novej sezóne v klube zámorskej NHL Washington Capitals.

Tomáš Vokoun sa v Capitals stretne so svojim krajanom Michalom Neuvirthom, ktorý bol v mužstve v závere ročníka 2010/11 jednotkou.

WASHINGTON. Tridsaťpäťročný gólman sa dohodol s tímom z hlavného mesta USA na ročnej zmluve na 1,5 milióna dolárov.

Vokoun chytal posledné štyri sezóny v klube Florida Panthers, v poslednej sezóne mal priemer 2,55 inkasovaného gólu na zápas a 92,2 % úspešnosť zákrokov. V Capitals sa stretne so svojim krajanom Michalom Neuvirthom, ktorý bol v mužstve v závere ročníka 2010/11 jednotkou.

"Som veľmi šťastný, že som sa stal súčasťou Capitals. Je to úžasný tím s množstvom talentovaných hráčov a urobím všetko pre to, aby sme dosiahli náš cieľ, ktorým je zisk Stanley Cupu," uviedol český brankár, ktorý zmluvu s Capitals podpísal v deň oslavy svojich 35. narodenín.

Vokoun hral v rokoch 2004 a 2008 v zápase hviezd Allstars a v piatich z posledných šiestich sezón skončil v percentuálnej úspešnosti zákrokov v prvej desiatke NHL.

Florida už dávnejšie oznámila, že Vokoun v jej drese už nebude pokračovať. Okamžite o rodáka z Karlových Varov prejavil záujem ruský Avangard Omsk. Vokoun však odmietol záujemcov z KHL a čakal na ponuky z NHL.

Súvisiace články