+ 0,58 s

6.

O. Macúš, K. Kaniščák, S.Herbort

+ 5,46 s

BRATISLAVA. Na majstrovstvách sveta vo vodnom zjazde v bratislavskom Čunove, ktoré sú súčasťou majstrovstiev sveta vo vodnom slalome, slovenskí reprezentanti nezískali v stredu v tímových súťažiach ani jednu medailu.

Najbližšie k nej mala hliadka kanoistov v zložení Matej Beňuš, Ladislav Daník a Jaromír Ivanecký. Slováci v konečnom účtovaní obsadili 4. priečku, od bronzu ich delilo 1,57 sekundy. Zlato putuje do Francúzska, striebro do Česka a bronz do Talianska.

Medzi kajakárkami trojica Tereza Polónyová, Simona Maceková, Katarína Kopúnová obsadila poslednú 6. priečku, keď od pódia ich delilo priepastných 12,68 sekundy. Najcennejší kov si vypádlovali Češky pred Nemkami a Francúzkami.

Medzi kajakármi trio Ondrej Macúš, Kamil Kaniščák, Samuel Herbort skončilo tiež šieste, na medailu Slovákom chýbalo 4,88 sekundy. Zlato putuje do Nemecka, striebro do Francúzska a bronz do Nemecka.

Slovensko v Čunove neobsadilo súťaže hliadok medzi kanoistkami ani medzi deblkanoistami.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Najbližšie bola hliadka s Beňušom. Vo vodnom zjazde skončili Slováci mimo pódia