Slafkovský má striebro. Nebyť trestu, s Beňušom mohli pomýšľať na zlato

Alexander Slafkovský.
Alexander Slafkovský. (Autor: TASR)
TASR|26. sep 2021 o 12:43 (aktualizované 26. sep 2021 o 13:57)

Alexander Slafkovský dostal penalizáciu 2 sekundy, Matej Beňuš 50 sekúnd.

MS vo vodnom slalome 2021

muži - C1 - finále:

1.

Václav Chaloupka

Česko

92,02 s

2.

Alexander Slafkovský

Slovensko

+ 0,15 s

3.

Franz Anton

Nemecko

+ 2,08 s

9.

Benjamin Savšek

Slovinsko

+ 49,29 s

10.

Matej Beňuš

Slovensko

+ 49,95 s

BRATISLAVA. Slovenský vodný slalomár Alexander Slafkovský získal na MS vo vodnom slalome v Čunove striebornú medailu. Za víťazným Čechom Václavom Chaloupkom zaostal iba o 15 stotín sekundy.

Tridsaťosemročný Slafkovský predviedol vo finále skvelú - rytmickú a plynulú jazdu, majstrovsky zvládol najmä náročné kombinácie bránok.

Napokon sa nevyhol chybe na predposlednej dvadsiatej druhej bránke a to ho stálo dve trestné sekundy a zlatú medailu.

Druhý slovenský finalista Matej Beňuš skončil vinou 50-sekundovej penalizácie na poslednom 10. mieste. Tento trest dostal aj olympijský víťaz Benjamin Savšek zo Slovinska a skončil na 9. priečke.

Obaja však prišli do cieľa so stratou menej ako 50 sekúnd na víťaza. Bez penalizácie by teda obaja mohli pomýšľať na zlato.

"Narazil som do prekážky, to sa mi predtým nestalo ani na tréningoch. Chytil som trochu bok lode, čo ma posunulo a potom som už netrafil bránku. Na tomto kanáli sme predtým trénovali minimálne, domácou vodou by som to nenazval. Moja jazda bola inak veľmi dobrá, dovolím si tvrdiť, že nebyť tejto chyby, mal by som medailu," uviedol Matej Beňuš pre RTVS.

"Táto sezóna bola mimoriadne namáhavá, som rád, že už mám po nej," dodal.

Slafkovský získal na svetovom šampionáte tretiu individuálnu medailu v kariére a opäť to bolo striebro. Dvadsaťtriročný Chaloupka si pripísal premiérový úspech na významnom podujatí, vo finále zajazdil čisto.

Na náročnosť trate upozorňovali pretekári už od prvého dňa, nový majster sveta Chaloupka pre TASR povedal: "Najmä v prvej pasáži je veľa valcov a dajú sa tam vymyslieť rôzne kombinácie.

Mne sa trať veľmi páčila, aj keď som nemal veľa času vyskúšať si ju. Ale to čo som tu natrénoval, to som sa snažil využiť na maximum. Finálová trať zodpovedala majstrovstvám sveta a o tom aká bola náročná svedčí to, že aj tí najlepší na svete to pokazili."

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Slafkovský má striebro. Nebyť trestu, s Beňušom mohli pomýšľať na zlato