Slovákov čakajú nároční súperi. Bude to veľká škola, tvrdí Seman

Slovenský reprezentant vo vodnom póle Lukáš Seman.
Slovenský reprezentant vo vodnom póle Lukáš Seman. (Autor: TASR)
TASR|24. aug 2022 o 14:30

Dočasným trénerom reprezentácie je Milan Oršula.

BRATISLAVA. Slovenskí vodnopóloví reprezentanti odcestujú v piatok do dejiska ME v chorvátskom Splite s cieľom skončiť do 10. miesta.

Zverenci trénera Milana Oršulu vstúpia do šampionátu 29. augusta duelom proti Talianom. O dva dni neskôr nastúpia proti Čiernej Hore a v záverečnom súboji v A-skupine si 2. septembra zmerajú sily s Gruzínskom.

Oršula sa ujal funkcie dočasného kouča 1. júna a nemal veľa času na prípravu.

"Nastúpili sme do rozbehnutého vlaku. Trvalo mesiac, kým sme dali mužstvo dokopy. Museli sme aktualizovať náš program a niektorých hráčov sme doslova odtrhli od ich rodín.

Chalani to však veľmi dobre psychicky znášali a našťastie nás obchádzali zranenia," uviedol Oršula na stredajšej tlačovej konferencii.

Niektorí skúsení hráči nepôjdu

Program Slovákov v základnej A-skupine:

29.8. o 15.30 h Slovensko - Taliansko

31.8. o 14.00 h Slovensko - Čierna Hora

2.9. o 10.30 h Slovensko - Gruzínsko

Kouč reprezentácie oslovil 28-30 hráčov, ktorí prichádzali do úvahy pre ME.

"Niektorí mali vlastné aktivity a rozhodli sa, že po náročnej sezóne dajú prednosť odpočinku. Niektorí skúsení hráči sa vyjadrili, že na šampionát nepôjdu.

Neboli to ľahké rozhodnutia. Pri skladaní nominácie sme museli zvážiť aj to, či sú hráči dostatočne pripravení na záťaž," zdôraznil Oršula.

Kapitán Lukáš Seman považuje "slovenskú" skupinu za náročnú.

"Najmä pre našich mladých hráčov to bude veľká škola. Taliani patria dlhé roky medzi absolútnu svetovú špičku. V Čiernej Hore je vodné pólo šport číslo jeden.

Gruzínci urobili v priebehu uplynulých desiatich rokov progres, čo potvrdili aj na kvalifikačnom turnaji na ME v Tbilisi," uviedol center, ktorý by mal od novej sezóny pôsobiť v poprednom srbskom tíme Crvena zvezda Belehrad.

Brankár po žrebe zosmutnel

K oporám slovenského mužstva by mal patriť aj brankár Tomáš Hoferica. V apríli ukončil sezónu v maďarskom Miškovci a mal by sa sťahovať do francúzskeho Reims. Na ME si želal iných súperov:

"Keď som sa dozvedel, koho nám vyžrebovali, trochu som zosmutnel. Budeme však bojovať o čo najlepší výsledok. Máme ťažkú skupinu.

Taliani sú na každom vrcholnom podujatí v prvej trojke-štvorke, Čiernohorci v elitnej osmičke. Gruzíncov som veľmi nechcel, lebo sme s nimi prehrali v Tbilisi.

Práve v dueli s nimi však máme najväčšie šancu uspieť a vyhnúť sa tomu, aby sme skončili na poslednom mieste v skupine."

Širšia nominácia na ME vo vodnom póle 2022

Brankári: Tomáš Hoferica (MVLC Miškovec/Maď.), Róbert Kaid ml. (Modrí Draci Košice)

Hráči: Boris Juhász (Modrí Draci Košice), Andrej Kováčik (KVP Nováky), Lukáš Ďurík (CN Barcelona/Šp.), Branislav Balogh (Hornets Košice), Lukáš Seman (MVLC Miškovec/Maď.), Patrik Tisaj (KVP Nováky), Maximilián Molnár (Piacenza Palanuoto/Tal.), Matej Čaraj (PVP Jadran Herceg Novi/ČH), Adam Šimkovič (KVP Nováky), Dani Bačo (Hornets Košice)

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Slovákov čakajú nároční súperi. Bude to veľká škola, tvrdí Seman