Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Višňovský ani Kopecký nedostanú Trofej Billa Mastertona

Jedným z trojice kandidátov na trofej Billa Mastertona je aj brankár Devan Dubnyk. V minulosti ho už mnohí odpisovali. Tento rok bude s Minnesotou Wild bojovať o postup do finále konferencie. (Autor: TASR/AP)
SITA|1. máj 2015 o 09:48

Ocenenie za vytrvalosť, športové správanie a odhodlanie k hokeju získa v zámorskej NHL jeden z tria Devan Dubnyk (Minnesota), Andrew Hammond (Ottawa), Kris Letang (Pittsburgh).

TORONTO. Trofej Billa Mastertona za vytrvalosť, športové správanie a odhodlanie k hokeju získa v zámorskej NHL jeden z tria Devan Dubnyk (Minnesota), Andrew Hammond (Ottawa), Kris Letang (Pittsburgh).

V širšej nominácii boli aj Ľubomír Višňovský z New Yorku Islanders a Tomáš Kopecký z Floridy Panthers. Do užšieho finále sa však ani jeden z nich nedostal.

Kandidát číslo 1 - Devan Dubnyk (Minnesota Wild).

Trofej udeľujú hráčovi, ktorý v sebe spája hokejové majstrovstvo s príkladnou oddanosťou a vernosťou k hokeju. Doteraz ju nezískal žiadny Slovák. Víťaz bude známy počas júnového odovzdávania indivdiduálnych ocenení NHL.

Tento rok sú vo finále dvaja brankári. Dubnyka nominovali za jeho prístup k povinnostiam v druhej polovici sezóny. Minnesote výraznou mierou pomohol k postupu do play-off. V minulých rokoch ho pritom mnohí odpisovali.

Hammond sa stal v závere základnej časti veľkou oporou Ottawy. Brankár, ktorého nikdy nedraftovali, inkasoval dva a menej gólov v prvých dvanástich dueloch kariéry.

Kandidát číslo 2 - Andrew Hammond (Ottawa Senators).

Letang na trofej kandidoval už vlani. Obranca Pittsburghu mal pred vyše dvoma rokmi mŕtvicu. Dokázal sa však vrátiť do NHL. A v ostatnej sezóne vynechal len trinásť duelov.

Trofej Billa Mastertona prvýkrát odovzdali po sezóne 1967/1968 - vtedy ju získal Claude Provost z Montrealu.

V závere základnej časti každého ročníka si všetky mužstvá profiligy vyberú jedného hráča. Spomedzi nich potom novinári v ankete zvolia víťaza. Občas zvyknú trofej venovať hokejistovi, ktorý sa po dlhej chorobe či zranení vrátil do kolotoča zámorskej profiligy.

Nominácia číslo 3 - Kris Letang (Pittsburgh Penguins).

Naposledy ju dostal útočník Dominic Moore, ktorý pauzoval v NHL z rodinných dôvodov 18 mesiacov. Jeho manželka Katie bojovala so zriedkavou formou rakoviny pečene. A v januári 2013 jej aj podľahla.

Informácie zverejnil web NHL.

Súvisiace články