Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Vidina gilotíny vliala prešovským futbalistom do žíl energiu

Sportnet|Publikované 15. apr 2013 o 00:00

Sobota sa v Prešove niesla v znamení niekoľkých premiér. Tatran vyhral prvý raz v tomto roku v corgoňligovom zápase.

PREŠOV. Okrem toho zaknihoval debutové domáce góly na jar, o ktoré sa zaslúžili aj Hruška a Novák.

Pre Hrušku to bol jeho úvodný zásah v najvyššej súťaži, pre kanoniera, ktorý prišiel do Tatranu tesne pred jarnou ouvertúrou, zase vstupný v zeleno–bielych farbách. Navyše v aktuálnom ročníku ešte Šarišania nenastrieľali tri „banány“ v jednom stretnutí.

Takže dôvodov na radosť bolo habadej.

Výsledok mal všakovaký rozmer

Vidina gilotíny zmobilizovala východniarov, ktorí hrali podstatne lepšie než predtým. Mali aj hluché miesta, keď sa nechali učičíkať vedením alebo zase doľahla na nich strnulosť po vyrovnaní, no predsa z nich častejšie sršala chuť pokoriť Ružomberok.

Tréner Ladislav Totkovič síce tvrdil, že podiel na bodoch mal fakt, že súpiska nebola taká preriedená než obvykle, ale rozhodujúci bol prístup. Nutnosť vyhrať sa nepremietla do roztrasenosti a topornosti, naopak, znamenala prílev potrebnej energie.

Alebo hráči chceli dať najavo, že stoja za koučom a na konári, ktorý sa pod ním láme, sedia spoločne?

„Som rád, že som sa v koncovke presadil a pomohol som k úspechu tímu,“ okomentoval Lukáš Hruška svoj gól s prívlastkom víťazný. Nuž, pre 21-ročného mladíka, ktorý sa s elitnou súťažou iba zoznamuje, to bol naozaj superdôležitý okamih.

Bez parády, ale efektívne

Nehovoriac o tom, že na ihrisku bol iba pár sekúnd, keď vystriedal v 61. min. Poliačeka. Trošku mu pomohla aj intuícia, keďže využil zmätky v obrane hostí, ktoré nastali po tom, čo sa lopta odrazila od rozhodcu a Novák vyslal na bránu súpera krížnu strelu. Hruška nabehol do voľného priestoru pri zadnej žrdi a pohodlne doklepol do siete.

„Tréner mi pred príchodom povedal, že sa nemám báť a mám hrať futbal. Dostal som ofenzívne úlohy,“ poznamenal rozradostený futbalista, ktorého gólový debut aj niečo stál, ale nechcel konkretizovať, ako to pocíti peňaženka.

Napriek tomu, že pred jeho príchodom na pľac bol stav 1:1, nebol strémovaný z príležitosti prispieť k obratu.

„Sen každého hráča je byť v akcii a strieľať podobné góly. Nebola to síce nejaká utešená strela, ale dôležitá. Ráta sa celkový efekt. Pokiaľ ide o priebeh duelu, hralo sa hore-dolu a veľmi sme chceli vyhrať. Za stavu 1:1 prišla do našich radov i nervozita, bol to nápor na psychiku a cítili sme aj tlak. Avšak zvládli sme to ako tím,“ pripomenul Lukáš Hruška.

Súvisiace články