Róbert Boženík (v strede) sa so spoluhráčmi z Boavista FC teší po strelenom góle. (Autor: Twitter Boavista FC)
Sportnet|15. aug 2023 o 00:22 (aktualizované 15. aug 2023 o 10:20)

Boavista otočila zápas v závere.

Liga Portugal - 1. kolo

Boavista FC - Benfica Lisabon 3:2 (1:0)

Góly: 55. a 90.+13. Boženík, 90. Lourenco - 22. Di María, 75. Silva

ČK: 90.+9. Lourenco - 50. Musa

/Róbert Boženík (Boavista) odohral celý zápas a strelil dva góly/

PORTO. Slovenský futbalista Róbert Boženík sa predviedol v zápase 1. kola portugalskej najvyššej súťaže.

V drese klubu Boavista FC sa dvoma gólmi postaral o triumf 3:2 nad obhajcom titulu Benficou Lisabon.

Dvadsaťtriročný útočník najskôr v 55. minúte vyrovnával na 1:1, keď sa k nemu dostala odrazená lopta a z tesnej blízkosti nezaváhal.

Jeho ešte výraznejšia chvíľa prišla v 103. minúte zápasu (v 13. minúte pridaného času), keď už sa pomaly mal pískať koniec zápasu.

Po chybe obrany Benficy sa však nečakane na polovici ihriska dostal k lotpe a osamotený mieril na bránu súpera.

Ani druhý raz pred brankárom nezaváhal a rozhodol. Dotiahol tak obrat, keď Boavista prehrávala 0:1 aj 1:2.

Rozhodca pôvodne nadstavoval 10 minút, ale hralo sa dlhšie.

Po víťaznom góle dostal žltú kartu za to, že si vyzliekol dres. Po stretnutí dostal cenu pre najlepšieho hráča zápasu.

Boženík dostal podľa portálu Sofascore.com kvalitnú známku 8,4, čo bolo najviac spomedzi všetkých hráčov na ihrisku. Rovnakú dostal aj jeho súper Rafa Silva, ktorý upravoval na 2:1 pre Benficu.

Boženík má s Boavistou zmluvu až do júna 2026. Klub si na neho po hosťovaní koncom júna uplatnil opciu a za prestup zaplatil holandskému veľkoklubu Feyenoord Rotterdam 2,5 milióna eur.

"Cítim sa tu ako doma a ako súčasť tejto rodiny. Ľudia vo mňa veria a v tejto fáze mojej kariéry je dôležité, aby som dostal všetku túto podporu a náklonnosť," povedal ešte po podpise zmluvy pre oficiálnu stránku klubu.

Róbert Boženík a jeho štatistiky v zápase Boavista FC - Benfica Lisabon.
Róbert Boženík a jeho štatistiky v zápase Boavista FC - Benfica Lisabon. (Autor: Sofascore.com)

Slovák odohral za Boavistu zatiaľ 29 zápasov, v ktorých strelil šesť gólov a pridal jednu asistenciu. Klub skončil v minulej sezóne v lige na 9. mieste. Benfica získala titul s náskokom dvoch bodov pred FC Porto.

"Som veľmi šťastný. Bol to pre nás šťastný koniec, myslím si však, že sme si zaslúžili zvíťaziť," uviedol dvojgólový strelec v pozápasovom rozhovore pre Sport TV.

Oba tímy dohrávali s 10 hráčmi, v 50. minúte dostal červenú kartu útočník hostí Petar Musa, v deviatej minúte nadstaveného času rozhodca vylúčil aj domáceho Bruna Lourenca.

"Benfica hrala dobre aj s desiatimi hráčmi, má skvelých futbalistov. Bolo pre nás veľmi dôležité, aby sme zostali pokojní a sústredení až do konca, naďalej si na ihrisku pomáhali, bojovali a boli pozitívne naladení. Vďaka tomu sme dokázali skórovať a vyhrať. To bol kľúč k úspechu," citoval Boženíka portál ojogo.pt.

Tabuľka Ligy Portugal

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»VIDEO: Boženík zostrelil Benficu dvoma gólmi. O triumfe nad obhajcom rozhodol v 103. minúte