Ante Budimir a jeho tragická penalta.
Ante Budimir a jeho tragická penalta. (Autor: Nova Sport - Twitter)
Ivan Mriška|16. apr 2024 o 13:20

Ante Budimir sa po zápase ospravedlňoval.

PAMPLONA, BRATISLAVA. V 98. minúte mohol vyrovnať na 1:1. Jeho pokutový kop však skončil totálnym fiaskom.

Futbalista Osasuny Ante Budimir chcel napodobniť legendárny gól Antonína Panenku. Loptu však trafil slabo a tá ledva došla na bránkovú čiaru.

Pre gólmana Valencie Giorgi Mamardashviliu to bol zrejme najľahší zákrok kariéry.

Chorvát naopak baví internet a píšu o ňom médiá z celého sveta. "Najhoršia penalta všetkých čias," uvádza známy portál goal.com

"Jeho rozbeh bol kostrbatý a strela príliš slabá. Chorvátsky útočník mal šancu vyrovnať a zabezpečiť bod pre Osasunu, no katastrofálne svoju možnosť zahodil," dodáva.

"To snáď nie je pravda. Takto zle kopnutú penaltu som dávno nevidel," poznamenal komentátor Nova Sport.

Budimir je so šestnástimi gólmi najlepším strelcom Osasuny v tejto sezóne. Na tento moment však rád spomínať nebude.

"Trikrát sa mi ospravedlnil, ale nemá za čo žiadať o odpustenie. Toto je súčasť hry. Dôležité je, aby sme si to zapamätali a zobrali si z toho poučenie," uviedol tréner Osasuny Jagoba Arrasate.

Nepríjemný večer týmto pre Budimira zďaleka neskončil. Ako uviedol klub z Pamplony, po stretnutí strávil noc v nemocnici, pretože počas zápasu utrpel zranenie pravej časti hrudníka s tromi zlomenými rebrami.

Osasuna je po domácej prehre 0:1 s Valenciou na 11. mieste La Ligy, Valencia je siedma. Jediný gól stretnutia strelil v 18. minúte André Almeida.

Tabuľka La ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»VIDEO: Najhoršia penalta všetkých čias? Chorvát baví celý svet