Vianočný kapor korisťou Dávida Franka

Sportnet|27. dec 2013 o 00:00

Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal preteky v orientačnom behu s názvom Vianočný kapor 2013.

Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal preteky v orientačnom behu s názvom „Vianočný kapor 2013“. Kontrolné stanovištia boli situované v areáli Technickej univerzity i okolí ZŠ Park Angelinum v Košiciach.

KOŠICE. Na najdlhšej „A“ trati, dlhej 4,8 km s 26 kontrolami, v konkurencii 22 pretekárov zvíťazil Dávid Franko (Sokol Kysak) za 24:18 min. Druhý v cieli Miroslav Papuga zaostal 40 sekúnd a tretí skončil Štefan Nitkulinec (obaja ATU Košice) za 28:53 min. Celkove štvrtá finišovala najrýchlejšia žena Jana Macinská, ktorá zaostala za miestom na „bedni“ len päť sekúnd. Druhá zo žien (celkove 6.) skončila Katarína Labašová za 29:17 min. a tretia (13.) Kristína Ugrayová (všetky ATU Košice) za 32:58 min.

Na ďalších tratiach si miesta na stupňoch víťazov vybojovali: B trať – 3,7 km, 21 KS: 1. Juraj Mihalič 26:05 min., 2. Dávid Ugray, 3. Jakub Kokoška (všetci ATU Košice), C trať – 2,8 km, 15 KS: 1. Michal Žoffčák 19:44 min., 2. Terézia Šofranková (ATU Košice), 3. Rastislav Tajblík, D trať -1,5 km, 9 KS: 1. Martin Roháč 10:12 min., 2. Simona Mihaličová (obaja ATU Košice), 3. Jakub Karo.