Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Veľké Revištia so zmenami v kádri

Útočník Dušan Chýrik. V generálke vo Svidníku strelil dva góly. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 31. júl 2014 o 00:00

V mužstve skončila pätica, nový tréner Belán by rád privítal vo svojom tíme ešte posily do útoku a stredu zálohy.MICHALOVCE. Už len päť dní zostáva do historickej premiéry Veľkých Revíšť v tretej najvyššej súťaži.

Futbalistom z tejto zemplínskej dedinky neďaleko Sobraniec vrcholí letná príprava, ktorú už vedie nový tréner Norbert Belán.

Pred úvodným súbojom, ktorý absolvujú v Haniske, sme zisťovali, čo je nové v ich tábore.

O príprave

Mužstvo začalo trénovať v stredu 2. júla, príprava už tradične prebiehala v domácich podmienkach.

„Tréningy sme mali trikrát do týždňa, počas víkendov sme hrávali prípravné stretnutia. Keďže letá prestávka bola ako zvyčajne krátka, viac sme pracovali s loptami, za ten krátky čas sa toho totiž veľa nabehať nedá. Na tréningy chodilo okolo trinásť hráčov, niekedy ich prišlo aj menej,“ prezradil kormidelník TJ Norbert Belán, ktorý svojich zverencov videl v zápasovej akcii trikrát.

„Pôvodne sme mali odohrať ešte jeden zápas, ale Snina ho odriekla. Na úvod sme doma podľahli starším dorastencom Michaloviec 1:2, potom sme rezervu MFK Zemplín porazili 5:0 a v generálke sme v sobotu zvíťazili v Svidníku 3:1, keď sa do streleckej listiny dvakrát zapísal Dušan Chýrik a raz Martin Simčik,“ pokračoval N. Belán.

O kádri

V porovnaní s jarnou časťou uplynulej sezóny už v mužstve nie je pätica hráčov, ktorým skončili hosťovania – brankár Marko Madeja sa vrátil do Humenného, Tomáš Jenei do Cejkova, Peter Doboš do Sečoviec, Jozef Bajus do MFK Košice a Lukáš Forgáč posilnil Palín

. „Na skúške v Rimavskej Sobote bol László Bátyi, ale už je späť u nás. Novými tvárami sú brankár Dominik Vohár z Humenného a dvojica Viktor Kostovčík a Miroslav Paulovčák z Michaloviec. Hosťovania boli predĺžené Miroslavovi Koscelníkovi, Markovi Gombošovi a Michalovi Lukačkovi. Pripravuje sa s nami aj stredopoliar Marcel Hami z Veľkých Kapušian, ale v tejto chvíli ešte neviem povedať, či naše mužstvo posilní,“ uviedol kormidelník Veľkých Revíšť.

„Keďže prestupové obdobie bude trvať až do septembra, tak je možné, že k nejakým pohybom v kádri ešte dôjde. Zišiel by sa nám ešte nejaký útočník a stredný záložník.“

O cieľoch

V predchádzajúcom ročníku obsadil celok v štvrtoligovej súťaži jedenástu priečku so ziskom 44 bodov, čo im zaručilo postup do novovytvorenej tretej ligy skupiny Východ, takže v novej sezóne bude pôsobiť medzi regionálnou elitou.

Súťaž však bude o čosi kvalitnejšia, keďže v nej budú hrávať aj také tímy ako Humenné, Vranov nad Topľou, Prešov B či Lipany.

„Nedávame si prehnané ciele. Chceme hrať dobrý futbal, z ktorého budeme mať dobrý pocit a ktorý baviť nás aj divákov. Ako každé mužstvo, aj my túžime byť v tabuľke čo najvyššie, určite sa chceme vyhnúť záchranárskym prácam,“ uviedol N. Belán, niekdajšia brankárska opora Humenného, Michaloviec, Dunajskej Stredy či Trebišova, ktorý bude mať na ihrisku predĺženú ruku v podobe Jaroslava Dargaja.


Súvisiace články