Velits skončil v časovke Tirreno - Adriatico ôsmy

SITA|13. mar 2012 o 17:37

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 8. miesto v utorkovej záverečnej 7. etape na pretekoch Tirreno - Adriatico.

SAN BENEDETTO. Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 8. miesto v utorkovej záverečnej 7. etape na pretekoch Tirreno - Adriatico, ktorou bola časovka na 9,3 km v stredisku San Benedetto.

Dvadsaťsedemročný jazdec tímu Omega Pharma-Quickstep Velits mal odstup 20 sekúnd na víťazného 30-ročného Švajčiara Fabiana Cancellaru, ktorý v jazde proti chronometru dosiahol čas 10:36 min. V konečnom účtovaní týchto pretekov sa napokon tešil z triumfu Talian Vincenzo Nibali z družstva Liquigas-Cannondale, v utorok deviaty v časovke. Druhý skončil s mankom 16 sekúnd Američan Christopher Horner, tretí bol Čech Roman Kreuziger (+26 s).

ico

Výsledky - preteky Tirreno - Adriatico:

Záverečná 7. etapa (San Benedetto, časovka na 9,3 km): 1. Fabian Cancellara (Švaj.) RadioShack-Nissan 10:36 min, 2. Daniele Bennati (Tal.) RadioShack-Nissan +12 s, 3. Cameron Meyer (Aus.) GreenEdge Cycling Team +16, 4. Svein Tuft (Kan.) GreenEdge Cycling Team +16, 5. Manuele Boaro (Tal.) Team Saxo Bank +16, 6. Hayden Roulston (N. Zél.) RadioShack-Nissan +17, 7. Ian Stannard (V. Brit.) Sky Procycling +18, 8. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quickstep +20.

Konečné poradie: 1. Vincenzo Nibali (Tal.) Liquigas-Cannondale 29:38:08 h, 2. Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan +16 s, 3. Roman Kreuziger (ČR) Astana Pro Team +26.