Jeden zápas, viacero bitiek. Trestných minút bolo viac ako čas zápasu

Keegan Kolesar (vľavo) v bitke s Ryanom Getzlafom (vpravo). (Autor: SITA)
Oh my Hockey|1. jan 2022 o 07:48

Rozdali viac trestných minút ako trvá samotný zápas.

LAS VEGAS. V nočnom dueli NHL medzi Vegas Golden Knights a Anaheim Ducks bolo rušno.

Gólovo a aj strelecky mali jasnú prevahu domáci, ale bojovalo sa na oboch stranách.

V čase, keď bol stav už 3:0, prišla prvá bitka zápasu. Kapitán hostí Ryan Getzlaf sa pobil s mladým Keeganom Kolesarom.

Pustili sa do seba hneď po vhadzovaní. Aj keď ich skrumáž netrvala dlho, vyburcovala oba tímy.

Na svojho kapitána nadviazali spoluhráči už o pár sekúnd.

"Toto je frustrovaný tím Anaheimu, ktorého súperi na ľade v tomto zápase prevýšili," znelo z úst komentátora potom, ako sa hráči Ducks snažili súperovi vyrovnať aspoň päsťami.

Súbojov na ľade bolo viac, pobili sa McNabb a Grant. Vylúčení boli viacerí hráči a trestné lavice sa začali naplňovať.

Aby toho nebolo málo, pokračovalo sa aj v tretej tretine. Obranca domácich McNabb všetko naštartoval nedovoleným tvrdým hitom. Opäť to naštartovalo skrumáž na ľade. Na samotný bodyček odpovedal Carrick a tentokrát to obrancovi Vegas nenechal len tak prejsť.

Aj keď to vyzeralo, že ich rozhodcovia oddelia, hráči im ušli z rúk a Carrick poslal svojho súpera k zemi. Pre McNabba to bola druhá bitka v zápase.

Na výsledku to ale nič nezmenilo. Kapitán Ducks Ryan Getzlaf síce z následnej presilovky znížil, ale bolo to až 12 sekúnd do konca zápasu. "Rytieri" zvíťazili 3:1.

V zápase rozhodcovia udelili až 62 trestných minút. 41 pre Anaheim a 21 pre Vegas.

Domov»Hokej»NHL»Jeden zápas, viacero bitiek. Trestných minút bolo viac ako čas zápasu