Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Varga o hviezdach z roku 1998, Mintál sa hnevať nemôže

SITA|12. okt 2003 o 13:03

BRATISLAVA/VADUZ 12. októbra (SITA) - Hlasy niektorých slovenských futbalových reprezentantov po sobotňajšom záverečnom vystúpení v 7. kvalifikačnej skupine ME 2004 na štadióne Rheinpark vo Vaduze proti Lichtenštajnsku (2:0):


Róbert Vittek (útočník SR a strelec oboch gólov): "Určite som spokojný. Obom tímom však už prakticky o nič nešlo, bolo to naše povinné víťazstvo. Lichtenštajnci boli určite nepríjemní, oni s vami stále bojujú, šmýkajú, sú agresívni, dôrazní, proti takýmto súperom sa hrá vždy najťažšie. Verím, že mi úspešné zásahy pomôžu a siete súperov začnem napínať aj v drese Norimbergu. A moje góly vo Vaduze? Pri prvom Vlado Janočko skraja odcentroval, stopér domácich Hasler loptu ´luftol´ a pre mňa už nebol veľký problém skórovať, pri druhom úspešnom zásahu som si trochu pomohol aj ja. Vystihol som súperovu prihrávku, potom som prenikol individuálne, pozrel som sa, kde je brankár a hodil som mu to okolo nohy."


Vladimír Janočko (stredopoliar SR): "V zápase sme predviedli niekoľko pekných akcií, no dostatok ľahkých lôpt som pokazil ja i moji spoluhráči, chýbala často presnejšia prihrávka. Vo Vaduze však išlo najmä o výsledok, my sme dvojgólovým víťazstvom potvrdili konečné tretie miesto v skupine. Dôležité je, že sme si neurobili hanbu nejakým neúspešným výsledkom - remízou či nebodaj prehrou. Spokojný som s rezultátom 2:0, s výkonom však určite nie. S trénerom Lichtenštajnska Hörmannom, ktorý ma pred dvoma rokmi viedol v Austrii Viedeň ako hlavný kouč, som hovoril krátko po zápase. Bol sklamaný, pretože vedel, že sme strelili oba góly po individuálnych chybách jeho zverencov, čo aj rozhodlo o osude stretnutia. Hörmann bol plný očakávania, chcel proti nám získať minimálne bod a uspieť proti Slovensku."


Stanislav Varga (obranca SR): "Každý očakával, že to bude takýto zápas, ani Turci a Angličania ho nemali na lichtenštajnskej pôde inakší. Svoj výkon môžem hodnotiť tak, že sme vyhrali. Možno ma to naučilo moje pôsobenie v zahraničí, že tam sa počíta iba víťazstvo. Nehovorím, že sme hrali fantasticky či famózne. Na druhej strane som rád, že sme neinkasovali, určite sa však dá vždy všetko zlepšiť. Napríklad také zlé vyvážanie lopty, aké som v sobotu predviedol, som neurobil počas celej mojej aktívnej kariéry. Obranca musí hrať stále na sto percent, proti každému súperovi. Pretože len keď trošku zaváha alebo spraví menšiu chybičku, aj Lichtenštajnci to môžu potrestať. Nedostali sme gól a to je podstatné. S Braňom Labantom sa mi v strede obrany hralo dobre, je to obojnohý šikovný futbalista. Možno sme my zadáci trochu pomohli aj Mirovi Königovi, aby získal v tureckom Elazigspore, kde má deravú obranu, väčšie sebavedomie. A či sa dá porovnať sobotňajší duel s tým vo Vaduze pred piatimi rokmi ? Myslím si, že vtedy sme mali v mužstve väčšie hviezdy, osobnosti."


Rudolf Urban (stredopoliar SR): "Vyhrali sme 2:0, ale určite to nebolo ľahké. Lichtenštajnci dobre napádali už na našej vlastnej polovici, nedovolili nám v pokoji rozohrávať a tým sa dostať do tempa. Zamerali sa na prerušovanie a doslova kazenie hry, mali sme s týmto ich systémom dosť problémov. Dôležité je, že sme napokon dali dva góly a zápas doviedli do víťazného konca. Keď je hráč na lavičke počas zápasu, nikdy nevie, či v stretnutí zasiahne do hry. Šanca však vždy existuje. Ja som rád, že ma tréner Jurkemik poslal vo Vaduze na trávnik. Bol by som spokojný aj s pár minútami, napokon som odohral celý druhý polčas."


Karol Kisel (stredopoliar SR): "Nech o tomto sobotňajšom zápase proti Lichtenštajnsku rozprávajú iní hráči nášho mužstva, ja stretnutie hodnotiť nebudem. Máme v kádri väčšie hviezdy ako som ja."


Marek Mintál (stredopoliar SR): "Ťažko sa k sobotňajšiemu zápasu nejakým spôsobom vyjadriť, celý som ho odsledoval z lavičky náhradníkov. Bola to trochu ´trápenka´. Nebol to kvalitný duel, ale dosiahli sme povinné víťazstvo, povinné tri body. Na druhej strane v takýchto stretnutiach sa favorizovanému tímu proti outsiderovi hrá dosť zle. A že som nedostal vo Vaduze príležitosť? Dozvedel som sa to na príprave dve hodiny pred zápasom. Človek sa musí pozrieť aj na to, aká je kvalita v tomto mužstve. Na poste ofenzívneho centrálneho záložníka hráva Vlado Janočko, o to je to pre mňa ťažšie. Vlado je výborný futbalista, pôsobí v kvalitnom klube. Ja sa za to, že som nedostal šancu proti Lichtenštajnsku, hnevať nemôžem. Na druhej strane, keby som hrával na krajoch stredu poľa, žeby som nebol taký výrazný iba v strede záložnej formácie, bola by možno šanca nastúpiť väčšia. V kútiku duše to človeka hnevá, taký je však futbalový život."

Súvisiace články