V tureckej Süper lig sa odohral najhlučnejší zápas histórie

(Autor: ilustračné - tasr)
Sportnet|19. mar 2011 o 16:48

O tureckých futbalových fanúšikoch sa vie, že vedia na tribúnach vytvoiť poriadne búrlivú atmosféru. V piatkovom zápase 26. kola Süper lig medzi istanbulskými rivalmi Galatasarayom a Fenerbahce ale bola ich podpora aj na turecké pomery neobvykle hlasná.

Podľa niektorých médií vytvorili priaznivci v závere prvého polčasu hluk 131,76 decibelu, čo je najhlasnejšia kulisa v histórii športu. Nový rekord na mieste potvrdili zástupcovia Guinnessovej knihy rekordov.

Diváci sa postarali o historický zápis v novej Türk Telekom Aréne pre 52-tisíc ľudí, kam sa futbalisti Galatasaraya presťahovali v januári zo starého štadiónu Aliho Samiho Yena prezývaného pre svoju atmosféru "Peklo".

Ako píše portál iDnes.cz, doterajší rekord v hlasitosti držal zápas zámorskej ligy amerického futbalu NFL. V októbri 2000 pri zápase Denver Broncos a New England Patriots sa niesol štadiónom hluk 128,7 decibelu.

Futbalisti Fenerbahce napokon zvíťazili nad Galatasarayu 2:1, hoci po polčase prehrávali. Skóre otočili zásluhou presných zásahov Semiha Sentürka (76. minúta) a hlavičke Alexa (87.)

"Fener", za ktorý hral od 74. minúty slovenský reprezentant Miroslav Stoch, vedie ligu o tri body pred Trabzonsporom. Ten však má zápas k dobru.

Výsledok - 26. kolo:

Galatasaray Istanbul - Fenerbahce Istanbul 1:2

/M. Stoch (Fenerbahce) hral od 74. minúty/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»V tureckej Süper lig sa odohral najhlučnejší zápas histórie