Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

V Trnave je v septembri na programe mužský challenger

Karol Kučera sa stal riaditeľom challengru v Trnave. (Autor: SITA)
TASR|7. sep 2011 o 13:10

Tenisové kurty klubu Empire Trnava sa od 17.-25. septembra stanú dejiskom 6. ročníka najväčšieho antukového turnaja na Slovensku.

BRATISLAVA. Tenisové kurty klubu Empire Trnava sa od 17.-25. septembra stanú dejiskom 6. ročníka najväčšieho antukového turnaja na Slovensku s názvom Challenger Trophy.

V hlavnej súťaži podujatia s dotáciou 64.000 eur sa predstaví 10 hráčov z prvej svetovej 150-ky a minimálne štyria slovenskí zástupcovia na čele s daviscupovým reprezentantom Martinom Kližanom, ktorý by mal byť nasadenou jednotkou.

Hráči z jedenástich krajín

Na turnaj je zatiaľ prihlásených do hlavnej súťaže 22 hráčov z 11 krajín, pričom v kvalifikácii, ktorá prebehne 17.-18. septembra, nastúpia aj minimálne šiesti domáci tenisti.

"Snažili sme sa oproti minulému roku prilákať čo najviac Slovákov. Najvyššie postaveným domácim hráčom je Kližan, ktorý je v súčasnosti najlepším Slovákom na antuke a v rebríčku ATP je na 103. mieste. Ťahákom však bude hneď desať hráčov zo svetovej 150-tky, pričom viacerí z nich figurovali v minulosti v elitnej stovke. K ozdobám turnaja by mali patriť Nemci Dustin Brown, Björn Phau, Andreas Beck, Česi Jaroslav Pospíšil s Janom Hájekom či Španiel Ruben Ramirez Hidalgo. Sme radi, že sme prilákali takúto konkurenciu a hráči sa ku nám radi vracajú," povedal manažér turnaja Roman Šmotlák.

"V hlavnej súťaži sa predstaví aj Pavol Červenák, dúfame že svoje kvality ukáže aj Ivo Klec. Andrej Martin je zatiaľ piatym hráčom pod čiarou, ale ešte je pravdepodobné, že sa tam dostane na základe nejakej odhlášky. Čo sa týka voľných kariet máme ešte dve voľné, pretože jednu sme dali Čechovi Martinovi Přikrylovi a ambicióznemu Slovákovi Norbertovi Gombosovi."

Na účastníkov aj návštevníkov podniku najväčšieho challengerové turnaja v Európe v budúcom týždni čaká vynovený trnavský areál s takmer dvomi desiatkami dvorcov.

Riaditeľom turnaja Karol Kučera

"Do areálu sa investovali nemalé prostriedky. Takže je skrášlený a klobúk dolu pred investormi Empire Trnava. Máme tam k dispozícii štyri nové dvorce, zázemie nielen pre účastníkov ale aj návštevníkov, celkovo výborné prostredie. Napokon, v súčasnosti je tam 16 dvorcov, čo je asi najviac na Slovensku," povedal na tlačovej konferencii v bratislavskom hoteli Hilton manažér Šmotlák, ktorý má nového pomocníka.

Riaditeľom trnavského challengerového podniku sa stal bývalý profesionálny tenista Karol Kučera. "Karol Kučera je novým riaditeľom turnaja. Je svetovou triedou medzi tenistami na Slovensku a súčasne unikát. Veríme, že jeho účasť nebude prínosom len kvôli jeho menu. Očakávame od neho poradenskú činnosť, keďže jeho niekoľkoročné skúsenosti na ATP Tour sú na nezaplatenie. Preto sme ho angažovali," dodal Šmotlák.

Bývalý dlhoročný daviscupový reprezentant, ktorý ukončil aktívnu hráčsku kariéru v roku 2005, sa na svoju novú výzvu teší. "Samozrejme je to nová skúsenosť, nikdy som to predtým nerobil. Keď som však teraz chodil na ligu v Nemecku alebo na turnaje seniorské, tak som sa s bývalými hráčmi z Nemecka a Švédska na túto tému bavil, pretože aj oni robia riaditeľov na podobných turnajoch. Bavili sme sa o tom, ako to prebieha, takže som to chcel vyskúšať a mám z toho radosť," povedal Kučera.

"Navyše, s Kližanom som sa začal pohybovať po challengerových turnajoch, takže vidím ako to beží vonku. Už minulý rok sa v Trnave páčilo, teraz je tam areál ešte krajší. Vyhovuje mi aj termín turnaja. Robíme ho hlavne pre slovenských tenistov, takže verím, že domáce prostredie využijú na dobrú reklamu."

Viacero sprievodných podujatí

Tenisový turnaj bude mať aj niekoľko sprievodných podujatí, v pondelok sa v centre Trnavy na námestí uskutoční o 15 h autogramiáda hráčov. Na malom improvizovanom dvorci si deti môžu zahrať s tenistami a získať cenné podpisy od top hráčov na turnaji a slovenských daviscupových reprezentantov. V sobotu sa zasa uskutoční "Family day" zameraný na priaznivcov bieleho športu, takže nebudú chýbať aktivity od minitenisu cez malý "driving range" na odpaľovanie golfových loptičiek, či triafanie tenisovou raketou na presnosť. Súčasťou bude aj tenisový VIP turnaj pre partnerov.

Všetky zápasy na Challenger Trophy vrátane kvalifikácie odštartujú o 11 h, rovnaký začiatok má zatiaľ aj nedeľňajšie finále. Pred posledným duelom však môže dôjsť k časovej zmene v dôsledku televízneho prenosu.

Súvisiace články