Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V Steel Aréne možno až 400 kulturistov a fitnesiek

Sportnet|Publikované 27. feb 2009 o 23:00

Vstupenky na majstrovstvá sveta už v predpredajiKošická Steel Aréna bude tento rok dejiskom svetového šampionátu v kulturistike a fitnes federácie

Vstupenky na majstrovstvá sveta už v predpredaji

Košická Steel Aréna bude tento rok dejiskom svetového šampionátu v kulturistike a fitnes federácie NABBA. A hoci do polovice júna ostáva dosť času, predstavitelia Slovenského zväzu kulturistiky, fitnes a bodyfitnes už dnes intenzívne pracujú na tom, aby sa Košice zviditeľnili tým najlepším spôsobom.

KOŠICE. Do metropoly východu prídu možno až štyri stovky pretekárov z celého sveta. Košice si šampionát vydobyli v konkurencii uchádzačov z Brazílie, Mexika, Indie, Argentíny a Srbska. Trinásteho júna sa uskutoční samotná súťaž, najskôr semifinále a večer finále v jednotlivých kategóriách. A bude ich naozaj dosť. Súťažiť sa bude v kategóriách: Masters nad 40, Masters nad 50, juniori - kulturistika, ženy - kulturistika, ženy - bodyfitness do 163 cm, bodyfitness nad 163 cm, muži - kulturistika: Class I, II, III, IV a Overal Winner (absolútny majster sveta v kulturistike, absolútna majsterka sveta v bodyfitness).

Čo spraví kríza?

"Zvyčajne sa majstrovstiev sveta zúčastní tak 400 pretekárov. Závisí to aj od toho, či je šampionát v Európe, alebo mimo starého kontinentu. V Európe je účasť vyššia. Otázne len je, čo spraví kríza so záujmom. Ako na tom budú finančne jednotlivé krajiny. My ako organizátor hradíme každej krajine ubytovanie, stravu a cestu piatim pretekárom a jednému členovi sprievodu. Prostriedky na to dostaneme z fondu od svetovej federácie. Viaceré krajiny však mali zvyčajne oveľa bohatšie zastúpenie, ale to si už musia platiť zo svojho, takže ťažko prognózovať, koľko pretekárov do Košíc príde. Väčšinou sa šampionátu zúčastnia zástupcovia 70 až 80 krajín," hovorí prezident Slovenského zväzu kulturistiky, fitnes a bodyfitnes Arpád Mester.

Z ostrovov asi 40 pretekárov

Každopádne, Košice sa aspoň na víkend stanú hlavným mestom popredných kulturistov a fitnesiek. "Už teraz vieme, že Angličania k nám vyšlú minimálne 15 pretekárov. Z ostrovov, spoločne so Škótmi, Írmi by k nám malo prísť asi 40 kulturistov a fitnesiek. My sme im povinní hradiť ubytovanie na dve noci, no podľa toho čo viem, Angličania sa tu plánujú zdržať týždeň. Zrejme obdobné to bude u tých, ktorí prídu do Košíc z väčšej diaľky, zo Spojených štátov, Austrálie, Južnej Ameriky. Tí nezvyknú prísť do dejiska šampionátu len na otočku," vraví Arpád Mester.

V sieti ticketportalu sú už v predpredaji zatiaľ aj zľavnené vstupenky. "Pracujeme aj na programe. Šampionát by mali moderovať Adela a Pyco, alebo Adela a Sajfa, momentálne o tom rokujeme," prezradil šéf Slovenského zväzu kulturistiky a fitnes.

Reprezentačný zraz v Bystrici

Slovensko bude mať v Steel Aréne na súťažnom pódiu tak isto svojich zástupcov. "Na budúci týždeň v sobotu sa v Banskej Bystrici koná reprezentačný zraz. Tam by sa pod dohľadom reprezentačného trénera kulturistov a fitnesiek Jaroslava Bednarčíka mal vytvoriť okruh možných kandidátov na nomináciu. Slovensko ako organizátor môže nominovať až 20 pretekárov. No ja predpokladám, že ich bude sedem, možno osem, v závislosti od výkonnosti. Samotnú nomináciu uzavrieme po majstrovstvách Slovenska, ktoré budú 23. mája v Novákoch," dodal Arpád Mester.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.