V poslednej štvrtine potešili anjeli domáce publikum

Radosť anjelov. Hráčky Košíc sa zdravia s fanúšikmi po zápase.
Radosť anjelov. Hráčky Košíc sa zdravia s fanúšikmi po zápase. (Autor: tasr)
Sportnet|17. nov 2010 o 21:35

Basketbalistky slovenského majstra Dobrí anjeli Košice zvíťazili vo svojom štvrtom vystúpení Európskej ligy 2010/2011 v domácom prostredí s maďarským tímom Pécs 2010 75:57.

KOŠICE. Zverenky trénera Štefana Sviteka sa o týždeň v stredu 24. novembra predstavia v piatom zápase A-skupiny na palubovke poľského Wisla Can-Pack Krakov (19.00).

Zápas sa po technických problémoch s časomierou začal s dvánasťminútovým oneskorením, no po necelej minúte hry sa problém zopakoval a rovnako tak šesť minút pred koncom duelu.

Dobrá obrana na oboch stranách

Po dvoch bodoch Dupreeovej viedol slovenský šampión 4:0, ale hostky šiestimi bodmi otočili vo svoj prospech. Tímy sa potom predbiehali vo vedení, pričom sa striedali rýchle útoky s dobrou obranou na oboch stranách. Po desiatich minútach boli spokojnejšie domáce, ktoré viedli najtesnejším rozdielom 23:22. V podobnom duchu
sa pokračovalo aj v ďalších minútach. V 15. minúte vyrovnala dvoma bodmi Houstonová (31:31) a jej nasledujúce štyri body znamenali vedenie 35:31. Dve minúty pred koncom prvého dejstva sa hráčky Košíc dostali do sedembodového vedenia (40:33), no súper kontroval ešte troma bodmi Palušnej, ktorá ich dosiahla po trestných hodoch - 40:36.

Tretie víťazstvo v rade

V druhom polčase začali lepšie domáce, ale súper sa pomaly začal približovať a najmä vďaka Quigleyovej na konci 27. minúty vyrovnal na 47:47. Po tridsiatich minútach si Dobrí anjeli udržali aspoň
dvojbodové vedenie (51:49). Posledná desaťminútovka vyznela na radosť domáceho publika pre domáci tím, ktorý ju vyhral v pomere 24:8 a celý zápas 75:57. Košičanky si tak pripísali na svoje konto tretie víťazstvo v rade.

FAKTY

Dobrí anjeli Košice - Pécs 2010 75:57 (40:36)

Zostava a body Košíc: Houstonová 19, Dupreeová 18, Žirková 9, Jalčová 7, Hricková 3 (Kupčíková 8, Musovičová 6, Lawlessová 5, Jurčenková 0) - najviac bodov za Pécs: Quigleyová 14, Fegyvernekyová 13, Ivanyiová 8. TH: 24/18-21/14, trojky: 5:5, osob. chyby: 20:24, 2 100 divákov.