Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V Poprade sa trénerovi volejbalovej reprezentácie hlásilo trinásť hráčov

Andrej Kravárik, tréner SR. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 6. máj 2019 o 15:38

Pridajú sa Kriško, Ondrovič a Porubský.

POPRAD. Trénerovi slovenskej volejbalovej reprezentácie Andrejovi Kravárikovi sa na úvodnom zraze pred prvou časťou sezóny hlásilo v pondelok v Poprade 13 zo 16 nominovaných hráčov.

Zraz spoločne s trénerom národného tímu otvorili prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Martin Kraščenič a športový riaditeľ Marek Rojko.

"Tomáš Kriško sa pripojí v pondelok večer, Peter Ondrovič do stredajšieho večera a Peter Porubský, ktorý skompletizuje káder, do piatka. Filip Palgut, ktorý sa pôvodne mal hlásiť až budúci týždeň, napokon je po zmene situácie s tímom už od úvodného zrazu," povedal Rojko pre oficiálnu stránku SVF.

Čo ich čaká

Slováci sa v prebiehajúcej sezóne opäť predstavia v Zlatej európskej lige, v A-skupine budú čeliť Belgičanom, Turkom a Lotyšom.

Týždeň pred jej začiatkom si v Rakvere v prípravných dueloch zmerajú sily s Estóncami (17. - 18. mája).

V A-skupine Zlatej EL sa Kravárikovi zverenci predstavia v domácom prostredí v prvej polovici júna - v sobotu 1. júna o 19.00 h v Nitre proti Turkom, v stredu 12. júna o 16.00 h v Humennom proti Lotyšom a v sobotu 15. júna o 18.00 h v Poprade proti Belgičanom.

Tieto súboje budú súčasťou reprezentačných dvojzápasov spolu so ženami.

Všetkých šesť duelov prinesie RTVS v priamych prenosoch na Dvojke, čo sa podpísalo pod mierne úpravy pôvodných časov začiatkov stretnutí.

Turnaj Final Four sa uskutoční 21. - 22. júna v Estónsku, postúpia naň víťazi troch základných skupín.

V druhej časti reprezentačnej sezóny čaká Slovákov účasť na majstrovstvách Európy (12. - 29. septembra), predstavia sa v základnej B-skupine v Belgicku.

Ich súpermi budú domáci reprezentanti, ďalej Srbsko, Nemecko, Španielsko a Rakúsko. Do osemfinále postúpia štyria najlepší.

Fakty

Nominácia mužov SR na prvú časť sezóny - Zlatú európsku ligu 2019:

Nahrávači: Juraj Zaťko (Nitra), Filip Palgut (Giesen/Nem.), Peter Porubský (Nitra)

Smečiari: Tomáš Kriško (UNTreF Buenos Aires/Arg.), Marcel Lux (Olsztyn/Poľ.), Július Firkaľ (Tokat/Tur.), Martin Pavelka (Leuven/Belg.)

Blokári: Ján Jendrejčák (COP Trenčín), Peter Ondrovič (České Budějovice/ČR), Jakub Kováč (Gent/Belg.), Lukáš Kyjanica (Nitra)

Univerzáli: Milan Bencz (Taviano/Tal.), Patrik Lamanec (Košice), Filip Gavenda (Latina/Tal.)

Liberá: Matej Kubš (Komárno), Marián Vitko (Kazincbarcika/Maď.)

Náhradníci:

nahrávač: Samuel Goč (COP Trenčín)

smečiari: Jakub Ihnát (Prievidza), Michal Petráš (Friedrichshafen/Nem.)

blokár: Michal Zeman (Myjava)

univerzál: Jakub Petráš (Myjava)

libero: Pavol Kurej (Myjava)

Realizačný tím:

Tím manažér: Ján Uhlárik

Tréner: Andrej Kravárik

Asistent trénera: Martin Pipa

Asistent trénera: Roman Kašša

Kondičný tréner: Miroslav Vavák

Kondičný tréner: Róbert Ollé

Štatistik: Daniel Bruch

Fyzioterapeut: Mateusz Kowalik

Program mužov SR v prvej časti sezóny 2019:

piatok 17. mája: prípravný zápas Estónsko - Slovensko (Rakvere, 17.00 h)

sobota 18. mája: prípravný zápas Estónsko - Slovensko (Rakvere, 16.00 h)

A-skupina Zlatej EL:

nedeľa 26. mája: Belgicko - Slovensko (Brusel, 18.00 h)

streda 29. mája: Lotyšsko - Slovensko (dejisko oznámia neskôr, 18.40 h)

sobota 1. júna: Slovensko - Turecko (Nitra, 19.00 h)

sobota 8. júna: Turecko - Slovensko (Malatya, 13.00 h)

streda 12. júna: Slovensko - Lotyšsko (Humenné, 16.00 h)

sobota 15. júna: Slovensko - Belgicko (Poprad, 18.00 h)

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.