Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

V play off o Stanley Cup môže nastúpiť 15 Slovákov

Sportnet|6. apr 2004 o 00:00

NEW YORK - V 1. kole play off NHL sa v ani jednej sérii nestretnú mužstvá, ktoré majú v radoch hviezdnych slovenských hokejistov. Prvé zápasy bojov o Stanleyho pohár odštartujú v stredu 7. apríla. Do play off podľa súpisiek mužstiev v základnej časti ...

NEW YORK - V 1. kole play off NHL sa v ani jednej sérii nestretnú mužstvá, ktoré majú v radoch hviezdnych slovenských hokejistov. Prvé zápasy bojov o Stanleyho pohár odštartujú v stredu 7. apríla. Do play off podľa súpisiek mužstiev v základnej časti môže zasiahnuť až 15 Slovákov.

K priamej kolízii Slovákov môže dôjsť iba v dvoch sériách 1. kola. V dvojici Colorado - Dallas bude za Avalanche pravdepodobne hrať talentovaný Marek Svatoš, naopak neistý je v drese Stars štart nedávno angažovaného Ľubomíra Sekeráša. Obhajca trofeje New Jersey podobne ako vlani pár zápasov pred play off vytiahol z farmy Jiřího Biceka. Proti Devils bude stáť ofenzívna sila Philadelphie aj s trojicou Slovákov - Michal Handzuš, Radovan Somík, Branko Radivojevič.

Veľmi dramatická séria sa črtá vo Východnej konferencii, kde si Ottawa zmeria sily s Torontom. Do série by mala zasiahnuť aj trojica Marián Hossa, Zdeno Chára a Peter Bondra. Môžeme očakávať veľmi dramatický a vyrovnaný priebeh série, i keď Toronto jasne naznačilo svoje ambície v poslednom zápase základnej časti. Ottawa prehrala pred vlastným publikom s Maple Leafs 0:6. Ďalšie kanadské derby, no bez Slovákov, obstarajú Vancouver a Calgary. V Západnej konferencii sa čaká napínavá séria medzi St. Louis s Pavlom Demitrom a San Jose.

Všetky série 1. kola play off sa musia skončiť do 19., resp. do 20. apríla. Hráči, ktorí neuspeli, sa môžu predstaviť na hokejovom šampionáte v Česku (24. apríla - 9. mája). (tasr, sb)

Súvisiace články