Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Palíne aj Petrovciach je spokojnosť so sezónou

Oba tímy sú spokojné. Palín aj Petrovce splnili predsezónne ciele. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 25. jún 2012 o 22:00

Palínčania aj Petrovčania mali úspešný štart do jarnej odvety a netrápili sa záchranárskymi prácami.PALÍN/PETROVCE N. LABORCOM. Pred vyše týždňom sa skončila futbalová sezóna 2011/12 aj v V. lige zemplínskej, ktorej víťazom sa stali Michaľany a vypadávajúcim iba posledné Dvorianky (predposledné Plechotice sa nakoniec v súťaži udržali).

V Palíne a Petrovciach nad Laborcom nebojovali o postup ani o záchranu, v ich kluboch vládne spokojnosť.

ŠK Agro Palín

Zverenci trénera Jána Gajdoščíka obsadili konečné 6. miesto so ziskom 41 bodov. Cieľ, ktorým bolo pohybovať sa v hornej časti tabuľky, tak splnili.

„V zime sme absolvovali kvalitnú prípravu a jar sme začali dobre, keď sme vyhrali vo Vinnom a doma porazili Plechotice. Neskôr nasledovali stretnutia s tímami z čela tabuľky, v ktorých sme nebodovali. Záver nám opäť vyšiel a výsledkom bola konečná šiesta pozícia, s ktorou som spokojný. Predovšetkým s hrou, ktorú sme predvádzali. Ani v jednom súboji so silnejším súperom sme neboli horším tímom. V dueloch so slabšími mužstvami sme sa však trápili, pretože my sme museli tvoriť hru,“ hodnotil J. Gajdoščík, ktorý nechcel konkrétne menovať ťahúňov kolektívu.

„Boli sme silní v strede poľa. Teší ma, že 90% mužstva sú domáci hráči, ale aj to, že máme mladý tím, na ktorom môžeme stavať do budúcnosti. Mužstvo má perspektívu,“ pokračoval.

Aj v budúcom ročníku chcú Palínčania miešať karty na horných poschodiach tabuľky.

TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom

Petrovčania nazbierali v uplynulej sezóne 36 bodov, čo im stačilo na obsadenie deviatej priečky.

„S umiestnením sme určite spokojní, chceli sme sa vyhnúť záchranárskym prácam a v pokoji sme mohli odohrať jarnú časť súťaže. Niektoré stretnutia nám vyšli lepšie, iné zase menej. Hrali sme to, na čo sme mali,“ skonštatoval lodivod TJ Družstevník Jozef Štafura, ktorého tím vstúpil do jarnej časti úspešne, keďže v prvých troch dueloch nepocítil trpkosť prehry.

Petrovce n/L. striedali slabšie zápasy s lepšími a môžu sa pochváliť aj skalpom Veľkého Horeša, ktorému na jar pripravili prvú prehru.

„Často sme doplácali aj na úzky káder, keď nám niekto vypadol pre zranenia či tresty, mali sme problémy so zložením zostavy,“ hovoril J. Štafura.

„Bol by som rád, keby do každej formácie pribudol v lete aspoň jeden hráč, pretože potrebujeme mužstvo doplniť.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.