Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Michaľanoch by radi poskočili v tabuľke

Sportnet|Publikované 6. mar 2009 o 23:00

Trápi ich absencia brankára. Zatiaľ odohrali tri zápasy. V pláne ešte sústredenieMICHALOVCE. Futbalisti Michalian zimujú v tabuľke piatej ligy

Trápi ich absencia brankára. Zatiaľ odohrali tri zápasy. V pláne ešte sústredenie

MICHALOVCE. Futbalisti Michalian zimujú v tabuľke piatej ligy juho-východ na siedmej priečke so ziskom 20 bodov. S cieľom poskočiť o pár miest vyššie sa momentálne pripravujú na jarnú odvetu súťaže.

Neskorší začiatok prípravy

V Michaľanoch dobre vedia, že aj keď zimná príprava je vo futbale nevyhnutná, vzhľadom na neskorší začiatok piatej ligy, si mohli dovoliť začať s ňou o čosi neskôr. "Začali sme v polovici januára. Zámerne o čosi neskôr, pretože naša majstrovská súťaž začína prakticky až v apríli, čiže sa nebolo kam náhliť. Sme amatérske mužstvo a podľa toho aj volíme model prípravy. Začali sme vytrvalosťou, boli sme aj dvakrát v telocvični u susedov v Kuzmiciach. Doma v Michaľanoch máme k dispozícii umelé miniihrisko, ktoré sme do sýtosti využívali. Postupne sme sa dostali do rýchlostnej fázy prípravy a pozvoľna začíname už aj s hernými previerkami. Prvý mesiac sme nehrali vôbec, ale teraz už máme za sebou prvé tri zápasy. Najprv sme hrali v Sečovciach, prehrali sme 1:2, potom sme doma Kráľovskému Chlmcu podľahli 1:3 a napokon sme v stredu v Michalovciach na umelej tráve pod reflektormi podľahli Veľkým Revištiam 1:4," vymenoval doterajšiu bilanciu v príprave tréner michalianskej Lokomotívy Juraj Rímsky. "Momentálne nám ešte chýba herná pohoda, málo pracujeme s loptou. Potrebujeme ešte dokončiť rýchlostnú prípravu a koncom marca nás ešte čaká sústredenie v neďalekých Veľatoch. Celkovo nás do začiatku súťaže ešte čaká päť prípravných stretnutí," doplnil Juraj Rímsky, ktorý si vo štvrtok pripomenul jubilejné 60. narodeniny.

Poskočiť v tabuľke

Čo sa týka hráčskeho kádra, mužstvo oslabí odchod Németha do Veľkých Kapušian. V Michaľanoch sa však viac trápia absenciou brankára. "Z Trebišova sme mali na hosťovaní Snížika, ale ten u nás ukončil činnosť. Momentálne sme teda v stave, že si brankárov doslova vypožičiavame od konkurencie, aby sme vôbec mohli nastúpiť na zápasy v príprave. Všetci však pevne veríme, že už čoskoro sa nám tento problém podarí vyriešiť," poznamenal Juraj Rímsky, ktorého trošku trápi postavenie jeho mužstva v tabuľke. Siedme miesto po jeseni vraj nekorešponduje s jeho predstavami. "Myslím si, že máme káder aj na to, aby sme mohli pomýšľať na prvú trojku. Bol by som rád, keby sme po skončení súťaže poskočili v tabuľke vyššie. Opakujem, že výkonnosť na to máme, musíme to len potvrdiť aj v náročných zápasoch jarnej odvety," dodal Juraj Rímsky.

JAROSLAV ČÚRNY

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.