Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

V Mečířovej nominácii po prvý raz Ivo Klec

SITA|12. sep 2006 o 10:52

BRATISLAVA 12. septembra (SITA) - V nominácii slovenských tenistov na blížiace sa barážové stretnutie o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2007 v Bratislave proti Belgicku (Sibamac aréna NTC, ...

BRATISLAVA 12. septembra (SITA) - V nominácii slovenských tenistov na blížiace sa barážové stretnutie o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2007 v Bratislave proti Belgicku (Sibamac aréna NTC, 22.-24. 9.) figurujú Dominik Hrbatý, Ivo Klec, Lukáš Lacko a Michal Mertiňák. Kapitán Miloslav Mečíř okrem stálice Hrbatého a Mertiňáka po prvý raz nominoval Iva Kleca. Druhýkrát sa v slovenskom výbere na stretnutie najprestížnejšej tímovej tenisovej súťaž objavil nedávno ešte junior Lukáš Lacko. "Do Domina Hrbatého vkladáme tradične najväčšie nádeje. Nemôžeme však povedať, že naisto získa body, lebo súper je veľmi silný. Čo sa týka Iva Kleca, je nováčikom, ale sledujem ho už dlhší čas. Tvrdý povrch mu vyhovuje, má hru aj na štýl podanie-volej. Klec má okrem nemeckého aj slovenské občianstvo. V tíme sa objavil až teraz, lebo predtým mal v Kučerovi a Beckovi silnú konkurenciu. Lukáš Lacko ma príjemne prekvapil v Čile, kde hral dobre aj štvorhru. Mišo Mertiňák patrí do tímu, hoci je teraz podľa rebríčka až našou štvorkou. Je to dané tím, že hral veľké turnaje," komentoval svoju nomináciu M. Mečíř. Na otázku, koho uprednostní na poste tímovej dvojky do dvojhier za Hrbatým, odpovedal: "Na pozíciu dvojky do singla sú traja kandidáti: Klec, Lacko a Mertiňák. Uvidí sa na tréningoch, ako sa kto ukáže. Rovnako viac možností sa mi otvára aj vo štvorhre." Mečír tiež dodal, že na tréningový sparing možno využije aj služby Karola Kučeru, ktorý vlani po finále s Chorvátskom uzavrel profikariéru. "Neprehovoril som ho na návrat, ale na tréningoch sa zrejme ukáže," konštatoval Mečíř.

Belgicko je v súboji na Slovensku favoritom, minimálne čo sa týka singlového rebríčkového postavenia najlepších hráčov. Až štyria z nich sa nachádzajú v prvej stovke ATP Entry a traja dokonca v najlepšej štyridsiatke - Olivier Rochus (31.), Kristof Vliegen (35.) a Xavier Malisse (38.). Predbežnú belgickú nomináciu tvoria O. Rochus, Vliegen, Dick Norman a Gilles Elseneer. Je však možné, že v Bratislave sa objavia aj Malisse a Ch. Rochus. "Belgičania sú veľmi silní. Sú to hráči zvyknutí na hru na tvrdom povrchu a technicky veľmi zdatní. Navyše majú dobrú hru aj na Dominika Hrbatého," povedal Mečíř. Podľa generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku je stretnutie Slovensko - Belgicko v tejto chvíli na 70% vypredané. "Z kapacity 4000 miest zostáva na piatkové dvojhry v predaji ešte okolo 400 lístkov, na štvorhru a záverečné dvojhry ešte 600-700. Pre divákov sme po dobrých skúsenostiach z vlaňajška opäť pripravili tričká v štýle národných dresov. Chceme, aby celé hľadisko povzbudzovalo našich tenistov ako jeden muž," uviedol Moška.

Súboj s Belgickom sa bude hrať tradične pod strechou bratislavského NTC na tvrdom povrchu značky

´Premier´. Ten bude oproti niektorým predchádzajúcim duelom trochu spomalený. "Povrch Premier majú naši hráči odskúšaný, nemali sme dôvod ho meniť. Len sa trochu pretrel, aby sa spomalil, lebo Domino začal pociťovať, že už je príliš rýchly," vysvetlil Mečíř. V Sibamac aréne to bude prvý domáci zápas slovenských tenistov od lanského pamätného finále Davisovho pohára proti Chorvátsku (2:3). Slováci „spadli“ do baráže po februárovej prehre v 1. kole svetovej skupiny na pôde Čile 1:4. Belgičania si účasť v baráži vybojovali po víťazstve v 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny na Ukrajine


Základné informácie k stretnutiu play off o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára BNP Paribas 2007 Slovensko - Belgicko:


program:

piatok, 22. septembra: 14.45 h slávnostné otvorenie - prvá a druhá dvojhra

sobota, 23. septembra: 14.00 h - štvorhra

nedeľa, 24. septembra: 14.00 h - záverečné dve dvojhry

hlavný rozhodca: Mike Morissey (Veľká Británia)

empajroví rozhodcovia: Damien Dumucois (Fr.), Mohamed Lahyani (Švéd.)

miesto (hala, zatvorená strecha): Sibamac aréna Národného tenisového centra, Bratislava

kapacita hľadiska: 4000 miest na sedenie

cena vstupeniek: piatkové dvojhry - 600 Sk, sobotňajšia štvorhra - 400 Sk, nedeľňajšie dvojhry - 600 Sk

predpredaj vstupeniek: NTC, tel: 02 4920 9888 resp. ticketportal.sk

povrch: tvrdý (Premier Court)

lopty: Dunlop Fort Duck


Nominácia Slovenska:

Dominik Hrbatý (28. v ATP Entry vo dvojhre, 47. vo štvorhre), Ivo Klec (198. / 392.), Lukáš Lacko (208. / 410.), Michal Mertiňák (306. / 50.)


Prebežná nominácia Belgicka:

Olivier Rochus (31. / 52.), Kristof Vliegen (35. / 71.), Dick Norman (103. / 295.), Gilles Elseneer (220. / 834.)


tlačové konferencie pred stretnutím Slovensko - Belgicko v Národnom tenisovom centre (všetky v Sále 1 NTC):

pondelok, 18. septembra: 12.15 h - TB so slovenským tímom

streda 20. septembra: 15.00 h - TB s belgickým tímom

štvrtok 21. septembra: 11.00 h slávnostný žreb + TB po žrebe


Súvisiace články