Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Dobšinej bude súboj mladosti so skúsenosťou

Prvé derby zvládli. Polomčania v minulom kole úspešne zvládli domáce derby s Krh. Podhradím. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 22. aug 2014 o 22:00

Súťaž v V. lige bude cez víkend pokračovať tretím kolom.

V Košicko-gemerskej skupine sa v nedeľu odohrá ďalšie derby. Dobšiná bude hostiť Gemerskú Polomu.

ROŽŇAVA. Z hľadiska výsledkov v súťaži i vo vzájomných zápasoch cestujú Polomčania do Dobšinej ako favoriti.

„Papieroví určite, no domáci majú skúseného trénera i kvalitnú letnú prípravu za sebou,“ začal kapitán Družstevníka Gemerská Poloma Miloš Gallo a pokračoval: „Bude to bojovný zápas a ani sa neodvážim tipovať výsledok. No spokojní by sme boli aj bodom.“ Zostava Gemerskej Polomy by sa nemala oproti tej z minulého týždňa meniť, akurát by do nej mal pribudnúť M. Ďuriček.

V radoch Dobšinej by už mal nastúpiť R. Gotthardt, ktorý v ostatných zápasoch chýbal. Hrať však nebude A. Gallo, ktorý pred týždňom videl červenú kartu.

„Ideme hrať, snažiť sa uspieť a podať čo najlepší výkon,“ zhrnul tréner MFK Dobšiná Štefan Kossuth a dodal: „Verím, že nám podarí naplniť cieľ nepúšťať doma body.“

V ostatných dvoch sezónach sa v derby viac darilo Polomčanom. V tej minulej zvíťazili v Dobšinej 1:0 a doma 7:0. V sezóne 2012/2013 zvíťazili Dobšinčania doma 2:1, no v Gemerskej Polome prehrali 1:3.

V prospech Gemerskej Polomy hovorí aj skutočnosť, že v tomto roku prehrali len v dvoch majstrovských zápasoch, v Ťahanovciach a nedohranom dueli v Kokšove–Bakši. Bude to aj súboj mladosti, v Dobšinej prevládajú mladí hráči a skúsenosti polomských hráčov.

Hrať sa však bude aj na ďalších ihriskách v okrese. Už dnes o štvrtej privíta Krh. Podhradie Košickú Novú Ves a Gemerská Hôrka bude hostiť Sokoľany. V nedeľu sa Tatran Betliar predstaví v Kokšove–Bakši.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.