Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Čermeli dnes obhajca prvenstva

Sportnet|Publikované 20. okt 2008 o 22:00

Slovenský pohár vo futbale má dnes na programe prvé dva štvrťfinálové zápasy. Košice hostia Zlaté Moravce.KOŠICE. Po prvý raz sa v jubilejnom 40.

Slovenský pohár vo futbale má dnes na programe prvé dva štvrťfinálové zápasy. Košice hostia Zlaté Moravce.

KOŠICE. Po prvý raz sa v jubilejnom 40. ročníku Slovenského pohára vo futbale predstavia hráči MFK Košice na domácom štadióne. V Čermeli privítajú obhajcu prvenstva ViOn Zlaté Moravce. Ten vyhral 39. ročník, keď na Pasienkoch zdolal vo finále Senec 4:0.

Prioritou neinkasovať

Košičania sa do štvrťfinále prebojovali po dvoch víťazstvách vonku. V Čadci vyhrali 4:2, v Topoľčanoch 3:2. Tri góly strelil MFK strelil kanonier Ján Novák a verí, že nejaký si nechal i na Zlaté Moravce. "Verím, že nejaký strelím. Hlavne, aby sme neinkasovali. Chceme vyhrať a pripraviť si dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou. Cieľom je postup do semifinále," povedal Ján Novák. Zlaté Moravce neskórovali už sedem zápasov a v Košiciach veria, že túto nepriaznivú sériu nepretrhnú akurát v Čermeli.

Bez Milinkoviča a Školníka

Košičania nenastúpia v najsilnejšom zložení. Určite nebude hrať obranca Školník, ktorý je v treste a stredopoliar Marko Milinkovič. "Po zákroku ružomberského hráča má pomliaždený členok s výronom do makkých častí a pomliaždený úpon achlovej šľachy na pravej nohe. Proti Zlatým Moravciam teda určite nenastúpi. Na sobotňajší ligový duel s Banskou Bystricou by už mal byť v poriadku," vysvetlil lekár MFK MUDr. Ján Michalko. Otázne boli aj štarty tvorcu hry Nemanju Matiča a stopéra Patrika Kaminského. Matičovi silno nakopli koleno, preto ho spolu s Milinkovičom musel tréner Kozák vystriedať. Kaminský spadol nešťastne na rameno, v ktorom pociťoval bolesť a dohral len so sebazaprením, pretože Košičania už nemohli striedať. "Obaja už budú k dispozícii trénerovi Kozákovi a je na ňom, či ich postaví," dodal J. Michalko.

Zápasy štvrťfinále sa hrajú dvojkolovo, odvety sú na programe 4. novembra. O postupujúcom rozhoduje väčší počet bodov získaných z oboch stretnutí, prípadne lepší gólový rozdiel z oboch stretnutí, prípadne góly dosiahnuté na ihrisku súpera. V prípade, že nerozhodnú ani tieto kritériá, nasleduje bez predĺženia rozstrel zo značky pokutového kopu.

* * *

FAKTY

Program štvrťfinále Slovenského pohára - dnes o 15.30 hod.: MFK Košice - Zlaté Moravce, o 17.30: Dubnica - Ružomberok, zajtra o 14.00: Petržalka - D. Streda. Termín zostávajúceho štvrťfinále Žilina/Trnava - Slovan bude známy až po osemfinálovom súboji Žilina - Trnava, ktorý sa hrá 29. októbra.

* * *

ZAUJALO NÁS

Panathinaikos pokukuje po Milinkovičovi a Matičovi

Agentúra SITA včera priniesla informáciu o tom, že šéf skautingu gréckeho prvoligového klubu Panathinaikos Atény sa bol pozrieť na odvetné barážové stretnutie o postup na ME hráčov do 21 rokov medzi Srbskom a Dánskom (1:0) a zaujali ho dvaja košickí hráči Marko Milinkovič a Nemanja Matič, ktorých by tento klub rád získal. Obaja srbskí hráči hrali v základnej zostave, pričom Milinkovič strelil jediný gól zápasu. "Nedostali sme žiadnu konkrétnu ponuku na týchto hráčov. Pomaly na každom našom zápase sú oficiálni i utajení pozorovatelia. Nedávno bol v Košiciach skaut Bayeru Leverkusen a bol i naposledy na zápase v Ružomberku. často sa chodia pozorovatelia anglických klubov. Obaja hráči však s nami majú dlhodobé kontrakty. Nedostali sme žiadnu ponuku, takže ťažko hovoriť, aký silný je interes Panathinaikosu," vysvetlil generálny manažér MFK Jozef Vukušič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.